Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Сільський зелений туризм на території національного природного парку “Сколівські Бескиди”

Сьогодні Сколівщина більш відома в державі за її межами як курортно - рекреаційний осередок України, центр гірськолижного спорту та туризму.

Туристично рекреаційний потенціал району становить 86 відпочинкових закладів 3 канатно - крісельні дороги, 27 бугельних витягів, 30 гірськолижних трас, з них 8 - затверджених міжнародною федерацією спорту.

Гордістю Сколівщини є: Національний природний парк "Сколівські Бескиди", ландшафтний заказник "Бердо", Державний історико-культурний заповідник "Тустань", 35 об'єктів природно заповідного фонду місцевого значення, 64 джерела мінеральних вод, що використовуються в бальнеології, гірськолижні центри Славське, Тисовець, Орявчик, Волосянка, невід'ємною складовою туристичного потенціалу - є розвиток сільського зеленого туризму що налічує більш ніж 100 агро осель. Загальна ліжкомістка база регіону на даний час становить близько 7000 ліжкомісць.

Бажання відпочити від міського шуму в місцях з незабрудненим навколишнім середовищем, піднятись в гори помилуватись гарними краєвидами, назбирати грибів, порибалити виникає у багатьох. За останні роки став модним відпочинок в сільській місцевості в гармонії з природою.

Сколівщина є тим мальовничим куточком Бойківського краю, де славна історія, культура, традиції, приманюють туристів, а розвиток сільського зеленого туризму набуває важливого пріоритетного значення.

На початку листопада 2000 року в Сколівському районі було впроваджено проект "Tacis", за яким здійснювалось навчання власників осель і було офіційно оголошено про нову схему впровадження мікро кредитної лінії для господарів, які займаються чи мають намір займатись сільським зеленим туризмом.

Передбачалося 50% позики та 50% безповоротної фінансової допомоги (гранту).

Сума мікро кредиту від 3-ох до 5 ти тисяч євро надавалась терміном на 3 роки, 5 власників Сколівщини отримали кредитування для модернізації своїх приміщень і зареєстровані як фізичні особи на спрощеній системі оподаткування, що надають готельні послуги та сплачували що місяця єдиний податок в розмірі 20 гривень. Така діяльність дала заохочення іншим власникам садиб, що призвело до інтенсивного розвитку сільського зеленого туризму. згодом єдиний податок становив смт. Славськ 60 грн. інші населені пункти 30 грн.

На даний час рішенням Сколівської районної ради від 21.03.06р. №323 затверджено ставки єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, щодо подання послуг власниками осель в галузі сільського зеленого туризму: Весняно - осінній період (1.04.-30.11) до 6-ти осіб - 40 грн. смт. Славське, Тисовець, Орявчик - 50 більше 6-ти осіб: - 50; смт. Славсько, Тисовець, Орявчик - 100; зимовий період (1.12.-31.03)до 6-ти осіб - 40; смт. Славсько, Тисовець, Орявчик, - 100 більше 6-ти осіб:-50; смт. Славсько, Тисовець, Орявчик -150.

Станом на травень цього року обліковано понад 100 власників агроосель, що приймають відпочиваючих у власних садибах. В розрізі населених пунктів району, з них зареєстрованих тільки 8. Тіньовий бізнес залишається актуальним оскільки не є чітко врегульоване законодавство на відміну від інших країн де сільський зелений туризм є основним джерелом поповнення бюджету. Значна увага у розвитку сільського зеленого туризму зосереджується в традиційних рекреаційно-туристичних зонах Славська, Орявчика, Гребенова, Сколе вздовж міжнародної авто та залізничної магістралей. Також стоїть питання розвитку сільського зеленого туризму в населених пунктах, де відсутні гірськолижні підйомники і панує аура спокою.

Райдержадміністрацією розроблено "Положення про розвиток сільського зеленого туризму на Сколівщині" та розробляється "Програма розвитку сільського зеленого туризму на Сколівщині" на 2007-2008 роки, яка передбачає фінансування певних міроприємств з районного та обласного бюджетів (навчання, конференції тощо).

В управлінні юстиції зареєстроване "Сколівське районне об'єднання власників агроосель "Бойківська Хата" - метою якого є популяризація сільського зеленого туризму як виду відпочинку, та сприятиме розвитку сільської інфраструктури й підвищення зайнятості сільського населення, господарів садиб та їх реклама на вітчизняному ринку послуг.

Важливий базовий елемент агро туризму є люди, сільське населення, яке прийматиме і обслуговуватиме відпочиваючих. І для того людина повинна бути в цьому матеріально зацікавлена, психологічно готова до такого виду діяльності, здатною надавати дані послуги, отже є необхідність наявності певного рівня знань. Важливим завданням є організація навчання людей схильних і здатних приймати туристів у власній садибі, а незайнятість сільського населення дає великий резерв трудових ресурсів для цієї сфери, що зменшить рівень безробіття, розширить сферу зайнятості, покращить соціально - економічний ріст краю.

Сьогодні вже готуються матеріали для видання літератури "Сільський зелений туризм на Сколівщині" для заохочення бажаючих працювати в цій сфері. Проводиться популяризація на міжнародних форумах, Інвестиційних ярмарках, виставках, семінарах.

Є необхідність створення престижно - інформаційного центру з базою даних про регіони, що є не менш важливим в розвитку сільського зеленого туризму та зайнятості населення, а також: проведення ряду навчальних семінарів - тендерів із залученням фахівців обласного рівня.

Для розвитку сільського зеленого туризму вкрай необхідне створення нових економічних маршрутів, а саме: кінних, піших, велосипедних, подорожі на квадроциклах, екскурсійних програм даної місцевості.

Сколівський районний центр зайнятості населення може стати рушійним фактором у розвитку цілої підгалузі туризму та сукупних занять населення: різбл'ярства, виготовлення сувенірів, ковальства, збільшення обсягів домашньої сільськогосподарської продукції. При успішному впровадженні програми зайнятості, при наявності колориту Бойківського краю, мальовничої природи неодмінно збільшиться потік відпочиваючих, що має привести на Бойківщині до буму сільського зеленого туризму.

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт