Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Сходження на гору Лопата!

Сходження на гору Лопата

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» організовує 24 серпня, в День Незалежності України, одноденний піший похід на гору Лопата.

Гора Лопата – це гірська вершина висотою 1210,9 метрів над рівнем моря, яка розміщена на хребті Зелем'янка на відстані 8 кілометрів на південь від міста Сколе. З південного схилу гори бере початок потік Озирний, який впадає в річку Зелем'янку. А з північно-східного схилу Лопати витікає Павлів потік, який впадає в річку Опір біля мосту в місті Сколе. Повз Павлів потік є туристична стежка, яка починається в зоні відпочинку біля мосту через річку Опір, та далі веде повз бази відпочинку до гори Лопата. На південно-захід від г. Лопата на хребті Зелемянка розміщена інша ще вища вершина Мутна (1261 м.). А хребет Зелемянка тягнеться далі на південно-захід через трохи нижчі вершини 1265,3 м., 1206 м., 1111,6 м., 1173 м., 1216 м. (гора Менчил) та 1094 м. (г. Росохач). Практично хребет повністю заліснений і простягається по межі Львівської та Івано-Франківської областей.

Сходження на гору Лопата

На г. Лопата поставлений хрест, який присвячений пам'яті бійців УПА. Саме на цьому місці влітку 1944 року відбувалися бої загонів УПА з німецькими та угорськими військами. Бій відбувався десять днів (з 6 до 16 липня 1944) та складався з кількох зіткнень, власне на горі Лопата, поблизу міста Сколе та у Чорному Лісі.

Сходження на гору Лопата

Мета походу: активний відпочинок та оздоровлення, ознайомлення з рослинним і тваринним світом, природою лісів, історією та культурою Сколівщини.

Протяжність маршруту - 9 км. Тривалість – 7 год.

Збір всіх учасників з 9.00 до 10.00 год. в рекреаційній зоні «Павлів потік» (на початку маршруту на гору Лопата)

Сходження на гору Лопата

Для супроводу по маршруту Національний парк надає БЕЗКОШТОВНО екскурсоводів-провідників. З собою потрібно мати зручний одяг, взуття для походу та обід.

Контакти: Національний природний парк "Сколівські Бескиди", вул. Князя Святослава, 3, м. Сколе, Львівська область, 82600, тел.: (03251) 2-14-11, (095) 6326164.

Прес-служба НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі