Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Рибалка у Сколівських Бескидах

Здається немає на світі такої людини, яка б не любила полювання та рибалку. Знаменитий письменник Остап Вишня у своїх творах описав ці людські пристрасті, та особливості цього виду відпочинку.

Сьогодні мова піде про рибалку. В цій невеличкій статті я хочу описати Вам особливості рибалки на гірських річках Сколівщини. Найбільшими річками у цьому регіоні є річки Стрий та Опір. В стрімких та повноводних потоках цих річок водяться такі породи риб як форель, марена, харіус, головень, підуст, щука, окунь, верховодка, пічкур, бистрянка та ще ряд інших порід. Слід зауважити, що за останній час у річках значно побільшало такої риби як форель, бо саме вона представляє самий більший інтерес для рибалок.

Щоб здобути цю рибу на риболовлі слід використовувати різних комах, личинки та різні штучні наживки. Саме краще ловити форель на личинки ручейника та рачка.

Ручейник – це личинка великого лугового метелика однойменної назви, сіро-коричневого кольору, який живе поблизу водойм. Живуть личинки у таких собі «футлярчиках», які склеєні з пісчинок, хвої, дрібних гілочок. Живуть вони в чистій проточній воді, коли вода стає забрудненою, то вони зникають. Пересуваються вони по дні водойми. В більшості випадків вони живуть колоніями, і якщо ви натрапили на таку колонію, то проблем з наживкою у Вас не буде. Зберігати їх слід в коробках загорненими у вологу ганчірку.

А рачки – це личинки одноденки, які проживають у річках під камінням. Тому щоб їх добути необхідно трохи поперевертати каміння.

Без вудилища звісно не можна зловити жодної риби, але для того щоб зловити форель якогось особливого вудилища не потрібно. Достатньо простої вудки з волосінню з плоским грузилом та повідком.

Форель також можна ловити за допомогою спінінга на штучні наживки.

В більшості випадків рибалки вибирають місця для ловлі там, де на гірських річках стрімка течія переходить у повільнішу, а також у локальних ямах за каменями. Взагалі найкращими місцями для ловлі форелі та іншої риби є місця де річки роблять повороти, та місця де ріки створили досить значні глибини, це якраз є місця де споруджені перехідні та автомобільні мости.

Рибалити краще всього зранку або з настанням сутінок.

Другою за популярністю після форелі є марена. Ця риба досить добре ловиться на черв’яка та виповзка. Самими кращими місцями для ловлі є зони де межують швидка та повільна течії, або ще зона зворотної течії. Марену добре ловити на донну снасть з важким грузилом. Краще всього марена клює вночі.

Варто відзначити той факт, що форель та марена є досить рідкісними рибами. Саме тому рибалкам слід дотримуватися правила: зловив – відпусти. Також необхідно пам’ятати про те, що форель дуже вразлива риба і коли вона потрапляє до рук людини, то вона отримує тепловий шок. Якщо під час рибалки ви плануєте зловлену форель відпустити назад у річку, то її слід брати у руки вологою ганчіркою або вологими рукавичками з тканини.

Коментарі

Олександр Климишин 07.02.2015 року пише:

Українською мовою рибалка це той, хто ловить рибу(російською – “рыбак”), а процес – це “риболовля”; метелик – не “луговий”, а “лучний”.
Не сприймайте це як образу, а просто як дружню пораду.


Ім’я або нік
Пошта
Сайт