Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Руді «танцюристи фокстроту»

Цього разу розповімо вам про м'ясоїдно-всеїдного звіра, казкового героя, хутрового красеня, нічного мисливця та «дбайливого» сім’янина-ссавця з ряду Хижі (Carnivora) родини Собачі (Canidae) – лиса звичайного або рудого (Vulpes vulpes, syn. Vulpes fulva).


Знову маємо надзвичайно цікаві фото одиноких лисів з упольованою здобиччю та лисячих пар з фотопасток, які встановлені по всій території національного природного парку «Сколівські Бескиди» в рамках проведення моніторингу біорізноманіття у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством, як частини Міжнародної Кліматичної Ініціативи. Деякі з них пропонуємо для перегляду.

Кожен з нас знає, хто такий лис, але далеко не кожен вдавався в цікаві факти з життєдіяльності цього виду. Тому, розпочнімо!
► Лиси харчуються переважно дрібними гризунами та зайцями, а також комахами, рибою й плодами рослин. Часто лиси поїдають молодняк козулі. З приватних територій «хитрі злодії» «крадуть» свійських птахів, але, згідно зі спостережень зоологів, роблять це набагато рідше, ніж заведено вважати. Не гидують і падаллю. Під час полювання тварина розвиває швидкість до 40-50 км/год.
► Ці тварини ніколи не збиваються в зграї, а люблять самотність. Але під час шлюбного періоду створюють пари на довгий час. Доглядати за самицею можуть відразу кілька «кавалерів». Вони не відходять від обраниці ні на крок. Самці влаштовують бої, а також «танцюють» перед самицею на задніх лапах. Такий танець називається «лисячим фокстротом». Самиця обирає найрозумнішого і найсильнішого партнера.
► Чисельність лисів помітно коливається за роками. На її стан впливають такі чинники, як кількість гризунів, погодні умови, наявність в популяції інфекційних захворювань.
► Ворогами лисів є: яструбові, вовки, ведмеді і люди.

► Серед усіх диких тварин, саме лиси найчастіше є переносниками сказу.
► Ділянка, яку займає пара або сім'я лисів, має забезпечувати їх не тільки достатньою кількістю їжі, але й придатною для облаштування нір. Лиси риють їх самі або захоплюють нори борсуків, бабаків та інших тварин, пристосовуючи їх до своїх потреб.
► З органів чуття у лисів найрозвиненішими є нюх та слух; зір у тварин негострий, тому лис може дуже близько підійти до непорушно сидячої або стоячої людини з підвітряного боку.

► Коли лиса не переслідують, його можна зустріти вдень, при цьому він не виявляє занепокоєння під час зустрічі з людиною. В іншому випадку, лиси відрізняються винятковою обережністю та дивовижною здатністю переховуватись і збивати зі сліду погоню.

► На волі лисиці живуть від 3 до 8 років. Однак, у неволі можуть доживати до 25 років! Така різниця вказує на те, що на волі старі особини не можуть добувати їжу так само добре, як молодняк. Перебуваючи в зоопарках, потреби в полюванні немає.

Леся Джуфер, провідний інженер
з рекреаційного благоустрою НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт