Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Рослини — лікарі поряд з нами.

«Народні ліки – дуже дешеві й всіма забуті: вживання їх дуже зрозуміле, і більшість вірить у їх вплив. Медицина ще повернеться до найдавніших ліків людства -- рослин»
Юрій Липа
DSCN6169

Важко уявити своє життя без рослин, які оточують нас скрізь і завжди. Коли ми йдемо вулицями, чи навіть прогулюємось лісом, ми можемо просто їх не помічати, але дерева й трави ростуть і розквітають. Адже зелене царство завжди було і залишається одним із найважливіших джерел життя на Землі. Рослини оточують нас постійно. Ми жителі цього зеленого царства. Нам завжди цікаво й корисно як можна більше дізнатись про такий простий і загадковий світ рослин, тому що за одними й тими самими законами живе царство рослин і людина.
Майже двадцять видів декоративних рослин, серед яких багато екзотичних, можна побачити в розсаднику Крушельницького лісництва, для вирощування яких було прикладено немало зусиль працівників. Усі види використовуються для прикраси присадибних ділянок та садів. Деякі види можна не тільки використовувати для дизайну, але і в корисних для здоров’я цілей.
З’їв кизил – набрався сил. Кизил – досить цікава і розповсюдженна ягідна культура, хоча у багатьох садівників-любителів її рідко можна зустріти на присадибних ділянках. Ягоди кизилу, крім харчової цінності, також наділені рядом лікувальних властивостей, що дозволяє говорити про них, як про лікарську сировину. Крім ягід, лікувальні властивості також мають листя кизилу, кора.
Плоди кизилу незначно знижують артеріальний тиск, мають легку сечогінну дію. В’яжучі та бактерицидні властивості плодів обумовлюють їх застосування при шлунково-кишкових розладах. Кора кизилу має протигарячкову та жарознижуючу властивості, знижує рівень цукру в крові.
Горобина чорноплідна, аронія чорноплідна. Цінна ця ягода по-перше для профілактики різних гіпертензій. Її біологічні властивості впливають на стабілізацію кров’яного тиску і зміцнення стінок кровоносних судин. Все це завдяки високому вмісту вітаміну Р, який покращує зір. Також використовують як бактерицидний засіб, вона має відхаркувальну ефектом, знижує перистальтику в кишечнику. При порушеній функції щитовидки, збої в ендокринній системі. Підвищує кислотність шлунка. А ще аронія допомагає при поганому згортанні крові. Виліковує атеросклероз, відновлює печінку, допомагає виводити жовч. Вона навіть здатна підвищити функцію кровотворення і необхідна хворим з кровотечами.
-Не варто захоплюватися ягодами людям зі зниженим тиском. З підвищеною кислотністю вона категорично протипоказана.
Гінкго дволопатеве.
«Гінкго повинно стати обов’язковими ліками для всіх, хто хоче дожити до глибокої і здорової старості.» (Р. Маккалеб)
З допомогою гінкго білоба можна розширити кровоносні судини і підвищити їх еластичність, також даний вид рослини є одним з кращих протизапальних засобів, тому його призначають при лікуванні атеросклерозу, аритмії, інфаркту міокарда, бронхіальної астми.
IMG_5066
можна нормалізувати артеріальний тиск, поліпшити процес мислення, пам'ять, вони прискорюють мозкову діяльність, тому що постачають людські тканини і системи необхідною кількістю повітря. Сучасна медицина цінує гінкго білоба за те, що з його допомогою можна поліпшити кровообіг.
Цілющі ягоди калини. Щодня достатньо з’їдати лише одну ложку ягід перетертих із цукром чи медом і витриманих кілька днів на холоді, щоб нормалізувати обмін речовин. Також вона задовільняє потребу організму у вітаміні С. Якщо систематично ковтати кісточки калинових ягід, то можна позбутися піску, каменів у жовчному та сечовому міхурах, нирках і печінці.
Від задушливого кашлю, за стійкої хриплості голосу приймати теплий відвар плодів калини з додаванням меду.
Ягоди калини поліпшують роботу кишківника, при гастриті з пониженою кислотністю, як потогінний та проносний засіб.
Також на території розсадника Крушельницького лісництва створено плантацію лікарської сировини, в асортименті якої є: меліса, м’ята перцева та ментолова, ромашка лікарська та нагідки лікарські (календула).
Меліса. Настої меліси знижують артеріальний тиск і діють седативно на нервову систему. Використовують при неврозах, депресії, істерії, мігрені, підвищеній статевій збудливості і безсонні, при гіпертонії, атеросклерозі, запамороченні, при шумі у вухах і при серцебитті. Рекомендується при болях у шлунку і кишечнику, при поганому апетиті, при хронічних запорах і метеоризмі, а також при недокрів’ї і подагрі.
Мята У лікувальних цілях м'ята перцева використовується для лікування серцево-судинної системи, хвороб сечостатевої області, дихальної, неврологічної, травної системи. Дія м'яти досить багатогранна. Вона є протизапальним і заспокійливим засобом. М'ята перцева підвищує апетит, освіжає і охолоджує організм.
Календула лікарська. Календулу в лікувальних цілях застосовують, як антисептичний, протизапальний, ранозагоювальний засіб. Використовують її як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування. Препарати з цієї рослини мають в'язку, спазмолітичну, жовчогінну і заспокійливу дії, покращують роботу серця, знижують артеріальний тиск. Досить часто календулу застосовують для лікування хвороб внутрішніх органів, нервової системи, як седативний засіб, як антикоагулянтний, імуномодулюючий препарат. Використовують її також як сечогінний, потогінний, відхаркувальний, болезаспокійливий, десенсибілізуючу і загальнозміцнюючий засіб. Календула також знайшла застосування як засіб, що підвищує чоловічу потенцію.
В природі все взаємопов’язане, вона даруватиме свої щедрі дари людям, допомагатиме зберегти та зміцнити здоров’я, якщо люди в свою чергу, дбайливо та відповідально ставитимуться до неї.

Масендич С.О.,
лісничий Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт