Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Рослини, які борються із вірусами
З приходом весни дуже поширеними явищами є простудні захворювання: ГРВІ, грип та на даний час коронавірус. Імунна система людини ослаблена, тому вона піддається впливу різноманітних вірусів і бактерій. При лікуванні застуди рослини та трав′яні збори (суміш з декількох цілющих трав), можуть бути як осовним так і допоміжним засобом.
На противагу синтетичним, рослинні антибіотики очищають і зміцнюють організм, сприяють зміцненню імунної системи. Один з найсильніших природних антибіотиків – це всім відомий хрін, який руйнує оболонки клітин мікробів-збудників.
- Натріть корінь хрону, змішайте з такою ж кількістю цукру і залиште в теплому місці на 12 годин. Отриманий сік потім процідіть і приймайте по столовій ложці щогодини.
-Прополіс теж є сильним імуномодулятором і природним антибіотиком широкого спектру дії. Щоб не захворіти в розпал інфекцій, приймайте настоянку прополісу по 10 крапель на 1 ст. води 3 рази на день протягом місяця.
Класичне малиновее варення та липовий цвіт – лідери за вмістом природних саліцилатів (протизапальних компонентів). До цього ряду належить і кора верби, яка вважається матір’ю аспірину.
Із малинового варення можна робити смачні чаї, додаючи до нього теплої води.
Цвіт липи потрібно запарювати в термосі: 2 ст.л. цвіту залити склянкою окропу й настояти одну годину.
Корені та кору верби потрібно варити. 1 ч.л. верби спершу залити 1 скланкою окропу, настояти півгодини і прокип’ятити на маленькому вогні 20-30 хв.
Важливо!
Пити відвари потрібно часто і потрохи: пару ковтків щогодини. До таких чаїв добре додавати мед, якщо у вас немає на нього алергії.
У своїх оранжевих ягідках шипшина містить більше вітаміну С, ніж смородина та лимон, а також вона містить каротин, кальцій, калій, марганець, мідь, залізо, фосфор, яблучну, лимону кислоти, пектин, антиоксиданти та інші корисні елементи. Прийом засобів на основі шипшини зміцнює імунітет, допомагає справлятися з різними інфекційними та простудними захворюваннями; сприяє припиненню запальних процесів, що протікають в організмі, надає тонізувальну дію (підвищує працездатність).
Подрібнену шипшину покладіть до термоса і залийте окропом із розрахунку 1 ст. л. на 2 склянки окропу. Настоюйте 12 годин і перед вживанням настій процідіть.
Календула лікарська (настоянка) – відмінний засіб для полоскання горла.
Ромашковий настій можна вживати як чай і полоскати ним горло.
6 ст. л. сухого цвіту ромашки залийте 500 мл окропу і потримайте 15 хв на малому вогні або водяній бані. Охололий настій процідіть і полощіть горло кожні дві години.
Чебрець має протизапальну, протимікробну та потогінну дію. Рослина відома як ефективний відхаркувальний засіб: вона швидко та легко допомагає очистити легені від слизу. Завдяки своїм цілющим властивостям чебрець лікує захворювання горла, запальні процеси легень, бронхів, верхніх дихальних шляхів.
1 ч. л. сухої трави чебрецю заливають окропом, накривають і настоюють протягом 10 хв.
Цілющі властивості ехінацеї пурпурової виявляються у протизапальній та протимікробній дії. Рослина є дієвим засобом підвищення імунітету. Профілактичне застосування ехінацеї знижує ризик захворювання грипом чи застудою, а вживання рослини під час хвороби скорочує термін недуги.
Рекомендується приймати чай з ехінацеї: 2 ч. л. трави заливають 0,5 л окропу та настоюють 40 хв. Для профілактики простудних захворювань достатньо вживати по чашці на день. А щоб використовувати чай як лікувальний засіб, дозу збільшують у три рази.
Листя смородини чорної є одним з основних компонентів різноманітних фітозборів, що призначаються при застуді. Це зумовлено великим вмістом вітаміну С та поліфенольних сполук. Смородиновий чай фахівці рекомендують вживати в період сезонних епідемій, щоб насичувати організм вітаміном С та підвищувати його захисні сили проти вірусів і бактерій.
Чаї та настої з листя смородини допомагають знизити температуру тіла, позбавляють від симптомів застуди, сприяють швидкому виведенню мокротиння з верхніх дихальних шляхів та очищенню горла відбактерій.
Для приготування протизастудного чаю по 1 ч. л. Листя смородини та малини заливають склянкою кип’ятку, настоюють 15–20 хв. Вживають по 3–4 склянки на добу.
Втім, це далеко не все, а лише частина рослин, які надають користь при лікуванні застуди.
Беручись до лікування травами, пам’ятайте, що це також ліки! І ставлення має бути відповідне.
1. Не вживайте трави безконтрольно.
2. Прислухайтеся до рекомендацій лікаря.
3. Дізнайтеся про побічні ефекти та сумісність з іншими ліками.
Лях Ірина,
науквоий співробітник
НПП «Сколівські Бескиди»