Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Родіола рожева або золотий корінь

Впродовж багатьох років на садибі Крушельницького лісництва вирощується лікарська сировина. На даний момент вже маємо гісоп лікарський, ехінацею пурпурову, календулу (нагідки), шавлію, лаванду і різні види м’яти. Та на цьому ми не зупиняємося і в пошуках нових видів весною було висаджено саджанці вирощені із насіння.


Родіола рожева — це трава, яка росте в холодних, гірських регіонах Європи і Азії. Її коріння вважаються корисними, що володіють багатьма лікувальними властивостями для організму. Вона відноситься до групи трав-адаптогенів. Адаптогени допомагають тілу людини адаптуватися до некомфортних навколишніх умов і стресу, підвищуючи працездатність і збільшуючи життєві сили.
Родіола рожева благотворно впливає на самопочуття чоловіків і їх сексуальне життя. Для жінок - це просто криниця краси, здоров’я і сексуальності. Організм будь-якої представниці прекрасної статі подякує після терапії цією рослиною. Відвар родіоли рожевої дають дітям старше одного року. Настоянку малюкам давати не рекомендується, так як вона містить спирт.

Народна назва родіоли рожевої – “золотий корінь”. Цілющі властивості кореневищ і коренів цієї рослини відомі здавна. Корінь рослини містить понад 140 активних речовин, здатних впливати на стан організму. Однак найбільш значущими з них є розавін і салідрозід, які здатні знижувати рівень тривоги і втоми, а також усувати симптоми депресії. Настоянка і екстракт з родіоли широко застосовуються в медичній практиці, як стимулюючий засіб при фізичному і нервовому виснаженні, підвищеній стомлюваності, неврозах, вегетативно-судинній дистонії.
Споживання родіоли не представляє небезпеки для людського організму. Більш того, даний продукт відмінно переноситься багатьма людьми. Застосування родіоли особливо ефективно при: ожирінні, цукровому діабеті, онкології.
Частіше всього можна почути серед рекомендацій – приймати Родіолу натщесерце або за п’ятнадцять хвилин до їжі. Оскільки вона має тонізуючий ефект не варто вживати її перед сном. Перед прийомом рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.

Ігор КОРЧИНСЬКИЙ,
Помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі