Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Моніторинг в дії

09 листопада було розпочато теоретичну частину, а саме навчання, з питань моніторингу для працівників національного природного парку «Сколівські Бескиди, які будуть брати участь у дослідженні в рамках проєкту "Збереження карпатських пралісів", що реалізовується Франкфуртським зоологічним товариством (Німеччина). Від проєкту у навчанні взяли участь Stephen Wright - керівник проекту UCPF, Adam Francis Smith – науковий співробітник Франкфуртського зоологічного товариства, Ростислав Журавчак – експерт з моніторингу біорізноманіття, Світлана Кудренко – науковий співробітник.


Ростислав Журавчак коротко охарактеризував систему моніторингу, яка буде використовуватись на території НПП та основна його мета. В ході своєї доповіді п.Ростислав звернув увагу на наступні питання: що саме потрібно моніторити і для чого, впровадження спеціальних досліджень, чому саме моніторинг за великим ссавцями і навіщо їх досліджувати.

Після цього Adam Francis Smith – науковий співробітник ФЗТ ознайомив присутніх з роботою фотопасток та показав на практиці як їх встановлювати. Всього на території парку буде близько 70 шт таких фото пасток. Отримані результати будуть детально аналізуватись та використовуватись у подальшій роботі при плануванні природоохоронних заходів.Також в рамках навчань піднімалось питання консолідації природно-заповідних установ та підвищення їх матеріально-технічної бази, адже від цього залежить якість проведення досліджень.
Всі присутні були розділені на дві групи, які завтра під керівництвом представників від проекту будуть встановлювати ці фотопастки в натурі рівномірно по всій території парку.

Прес служба
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт