Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Робота в розсаднику під час літнього сезону

Робота в розсаднику під час літнього сезону

Літо - час активних робіт в розсаднику, в тому числі вегетативного розмноження деревних рослин. Коли йде швидкий ріст молодих пагонів, у них багато поживних і біологічно активних речовин, що сприяє успішному укоріненню зелених і напівздерев'янілих живців. При всіх позитивних моментах насіннєвого розмноження, значну кількість декоративних сортів і форм можна отримати лише вегетативним шляхом, а в деяких випадках це навіть економічно доцільно.

Живцювання – один з видів вегетативного розмноження як листяних, так і хвойних рослин, що масово використовується в декоративних розсадниках, оскільки отримані сорти і форми максимально схожі на материнські рослини.

Тому саме у червні місяці майстер розсадника Крушельницького лісництва Комарницький М.Й. дбає про живцювання чагарників - як корисних плодових, так і декоративних, що використовуються для прикраси присадибних ділянок та садів. Так завдяки його турботам на даний час на розсаднику є широкий вибір декоративного посадкового матеріалу, а саме: 17 видів декоративних порід – різні види туї, кипарисовика, ялівці, самшит, форзиція, гібіскус, а також плодово-ягідні такі як: смородина, яблуні.
Важливим моментом у такому розмноженні рослин є те, що саджанці отримані таким способом раніше отримують товарний вид і готові до реалізації.

Зазвичай у декоративному садівництві використовують розмноження рослин здерев`янілими живцями, зеленими живцями та напівздерев`янілими живцями. Конкретно зупинимось на кожному способі.

Здерев`янілі живці – це живці, які збираються з листяних рослин в період з моменту закінчення росту рослин (осінь) до набухання бруньок (весна).не рекомендовано брати живці з рослин у сильний мороз. Довжина живця складає 15-20 см. Нижній кінець обрізають зразу під брунькою, верхній під кутом над брунькою. Приготовані таким способом живці можна зберігати в піску або під снігом. Висаджувати їх можна весною прямо в грунт, так щоб над поверхнею виступало 1-2 бруньки. Таким способом можна вкорінювати дерен, форзицію, бирючину, самшит..

Зелене живцювання проводиться живцями, які збираються в період з весни до середини червня. Для укорінення зеленим живцем обов’язково необхідний парник з притіненням. Температура в базальній частині повинна бути 23-27°С, при таких умовах утворення коренів проявляється уже через 4-5 тижнів. Таким способом розмножується велика кількість листяних кущів: вейгела, спірея, форзиція, айва.

До кожного виду потрібно індивідуальний підхід, адже одні рослини швидкоростучі та добре приживаються, інші погано вкорінюються та потребують особливого догляду. Тому і рентабельність у кожного своя.
Вирощування декоративних рослин у розсаднику Крушельницького лісництва відбувається у кілька етапів. Зокрема, у парниках проводять живцювання, згодом отримані сіянці для адаптації до відкритого ґрунту та укорінення висаджують у так звані маточні відділення. І лише після цього – переселяють на територію розсадника, який займає тут досить значну площу.

На території Крушельницького лісництва можна побачити результати клопіткої роботи майстра розсадника у вигляді різних топіарних форм стрижки декоративних рослин.

Масендич С.О.,
лісничий Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди

Коментарі