Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Поява бобрів на річці Бричка
Річковий бобер – досить великий гризун, що живе уздовж берегів річок. Він відомий як добрий плавець і творець гребель. Його цінують за розкішне хутро і бобровий струмінь, яке використовується в парфумерії, тому люди здавна на нього полюють. У свій час гризуни були навіть на межі вимирання.
Дерева з характерними слідами зубів бобрів були знайдені на річці Бричка біля села Крушельниця. Про це повідомив майстер з охорони природи Дмитришин Микола Богданович. Як стало відомо, гуляючи уздовж берега, він побачив вербу, що лежала, а на її стовбурі – сліди зубів бобрів. З його слів, ця знахідка – сенсація для регіону, де бобри не водяться.
Мешкає цей вид бобра в прісноводних водоймах: озерах, ставках, річках і струмках, переважно розташованих в лісистих місцевостях. Водойма має бути глибокою, і, бажано, з повільною течією. Часто тваринкам доводитися створювати ці умови штучно, шляхом зведення гігантських гребель з дерев, мулу та водоростей.
Раціон річкового бобра складається виключно з кормів рослинного і деревного походження. Вони ведуть переважно нічний спосіб життя, вдень відпочиваючи в своєму житлі. У деяких місцях воно являє собою нору, вириту на крутому березі, в інших - хатку, складену з палиць і бруду. Вхід з оселі завжди знаходитися під водою.
Головними природними ворогами річкового бобра є вовки, бурі ведмеді і лисиці, однак найбільш значної шкоди популяції звіра завдає людина.
Ігор Корчинський,
Помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»