Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Рекреаційний потенціал Підгородцівського лісництва

Підгородцівське лісництво

Підгородцівське лісництво знаходиться на території Сколівського і Дрогобицького адміністративних районів і займає площу 3526 га. На території Підгородцівського лісництва знаходяться цікаві рекреаційні об’єкти, а саме: залишки наскельної фортеці «Тустань», курорт Східниця, де знаходиться рекреаційна зона «Явори» та інші цінні природні та історичні пам’ятки.

Один з найбільш відвідуваний об’єкт на території нашого парку це Урицькі скелі, адже це природний об'єкт, що має наукову, естетичну, рекреаційну та історико-культурну цінність. Упродовж 500 років (IX-XIV ст.), в епоху Руси-України і Галицько-волинського князівства на цьому місці існував княж-град Тустань, історія якого творилася багатьма поколіннями русичів-українців.

Тустань

Урицькі скелі, на яких містилася наскельна фортеця, є рідкісним пам'ятним об'єктом, де поєднуються природа з історією, археологією і культурою. Комплекс пісковиків і прилегла до них територія служить базою геологічних, палеозоологічних, флористичних і ліхенологічних спостережень та наукових досліджень.

Тут і була створена зона короткотермінового відпочинку "Тустань", рекреаційна місткість якої – 50 чол.

Цікавим і перспективним для нашого лісництва є і те, що ми межуємо із знаменитим курортом «Східниця». Відпочинок в Східниці створює чудові умови для комплексного лікування багатьох недуг з використанням багатьох засобів – мінеральних вод для внутрішнього і зовнішнього застосування, озокеритної терапії, лікувальної фізкультури, та особливе цілюще Карпатське повітря. Саме тут і знаходиться рекреаційна зона «Явори», де для туристів тут облаштовано та встановлено дві альтанки, стіл з садовими лавами, чотири «стоячі столи», спортивний майданчик, стоянка для автомобілів,  місця для розбиття наметів, місця для розведення вогнищ .

рекреаційна зона «Явори»
рекреаційна зона «Явори»

Для більш активних туристів прокладено  еколого-пізнавальні стежки: «Околицями Тустані" та «с. Урич - с. Східниця», де можна ознайомитись також з унікальною природою нашого лісництва.

Також в адміністративному приміщенні лісництва знаходиться еколого-просвітницький центр, основними завданнями якого є:

- проведення еколого-просвітницької роботи серед дітей, школярів, студентів, відвідувачів та туристів;
- організації співпраці з школами, громадськими організаціями і громадами;
- висвітлення значення лісу для соціально-економічного розвитку країни його ролі в покращенні довкілля та оздоровлення населення;
- влаштування екскурсій з елементами відпочинку на природі.

Василь Яромій,
лісничий Підгородцівського лісництва

Коментарі