Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Проведення конкурсів як один з напрямків екологічної освіти

Проведення конкурсів як один з напрямків екологічної освіти

«Дітей, що не вміють ще ходити, - писав Григорій Ващенко, - треба частіше виносити на свіже повітря, щоб вони могли бачити рідне небо, дерева, квіти, різних тварин. Усе це залишається в дитячій душі, осяяній почуттям радості, і закладає основи любові до рідної природи. Коли дитина підросте й почне ходити і бігати, треба дати їй у певних межах волю, щоб вона мала можливість більше рухатися і накопичувати в своїй душі враження від того, що вона бачить і чує. Так дитина звикає до рідної природи й починає любити її, хоч спочатку не усвідомлює своєї любові».

Проблема бережного ставлення до природи, навколишнього середовища стає дедалі актуальнішою. Людство, стоячи на порозі екологічної катастрофи, прагне якнайшвидше відновити багатовіковий досвід взаємовідносин людства і оточуючого середовища. Врятувати ситуацію сьогодні не можуть ні просвітництво, ні заборони, ні обмеження. Врятувати природу і людство можуть лише докорінні зміни у системі цінностей, що сповідує сучасне суспільство.

Ефективність національної екологічної освіти залежатиме від кількох факторів, серед яких вибору педагогічних технологій, методів та окремих прийомів належить перше місце. Одним з таких прийомів є залучення шкільної молоді до екологічних конкурсів різного напрямку. Саме тому національний природний парк «Сколівські Бескиди» проводить різні конкурси на природоохоронну тематику, а саме: найкращий твір, екологічний малюнок, фотоконкурси. А нещодавно оголошено уже традиційний конкурс на кращу новорічну композицію. Організатори конкурсу: Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, національний природний парк «Сколівські Бескиди» та управління з питань освіти Сколівської РДА.

Головною метою конкурсу є виховання шкільної молоді в дусі бережливого ставлення до природи, розвиток декоративно-прикладного мистецтва та збереження хвойних насаджень. Конкурс дозволяє допомогти дітям навчитися бути уважними до світу, що оточує їх; побачити в ньому те, що вимагає любові та захисту; пробуджує в їхніх думках співчуття та розуміння життя в його проявах.

Проведення конкурсів як один з напрямків екологічної освіти

Завдання конкурсу:

- сформувати екологічну свідомість особистості;
- ознайомити з важливістю збереження ялицевих насаджень;
- розвивати декоративно-прикладне мистецтво та творчі здібності учнівської молоді.

Тематика конкурсу:

- збереження довкілля і охорона природи;
- формування в суспільстві екологічного світогляду;
- виховання екологічної культури;
- поширення знань про роль лісів в житті людини.

До участі в конкурсі запрошуються учні шкіл та вихованці гуртків Сколівського району.

Виконавці найкращих композиції будуть нагороджені грошовими преміями:

- для учнів 1-6 класів: 1 місце - 120 грн; 2 місце – 110 грн; 3 місце – 100 грн.
- для учнів 7-11 класів: 1 місце – 140 грн; 2 місце - 120 грн; 3 місце – 110 грн.

Термін подачі композицій на конкурс – до 19 грудня 2014 року. Підведення підсумків – 19 грудня 2014 року.
На конкурс подаються роботи, складені з хвойних гілок та шишок, грон калини, горобини та інших природних матеріалів. Композиції, подані на конкурс, поверненню не підлягають і будуть використані при проведенні еколого-просвітницької роботи серед населення. Куплені композиції зі штучного матеріалу на конкурс не приймаються.

Марина Приндак,
Інженер з еколого-освітньої роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі