Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Про заборону «джипінгу» на території НПП «Сколівські Бескиди»


За останні роки «джипінг», як розважальний захід отримав статус популярного так званого виду спорту серед заможних українців. Зазвичай любителі «джипінгу» не усвідомлюють шкоди, яку приносять такі заходи об’єктам природно-заповідного фонду. Популярні останнім часом перегони на мотоциклах, джипах та квадроциклах проходять у малолюдних та важкодоступних місцях. Зазвичай такими місцями виявляються заповідні території – неповторні куточки природи з рідкісною флорою та фауною. Відповідно до Положення про НПП, на території НПП «Сколівські Бескиди» забороняється пошкоджувати рослини та дерева, розорювати місця гніздування птахів, створювати шум, розпалювати багаття тощо, а в’їзд «джиперів» на заповідну територію взагалі - неприпустимий.

В усіх випадках «джипери» залишають після себе понівечену природу і зникають непокараними, хоча кожен заїзд джипів на заповідні землі є автоматичним порушенням закону. Усе це призводить до порушення ряду Законів України: «Про природно-заповідний фонд України», «Про охорону навколишнього природного середовища України», «Про Червону книгу України» та Кримінального Кодексу України. Однак, порушення законів не зупиняє організаторів та учасників «джипінгу» і вже наступною ціллю для підкорення стають нові куточки природи. За порушення дотримання режиму території особи можуть притягатися до відповідальності згідно ст.. 91 Кодексу про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та ст..252 Кримінального Кодексу України про умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.
Адміністрація парку та активісти прийняли рішення спільно організовувати рейди та проводити роз'яснювальну роботу. Сподіваємось і віримо, що власники мотоциклів та автозасобів підвищеної прохідності будуть небайдужими до збереження навколишнього середовища і не знищуватимуть природу нашого краю, а будуть примножувати і оберігати її для наших нащадків.

Відділ охорони території
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт