Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Представник НПП «Сколівські Бескиди» взяв участь у науково-практичній конференції «Карпатські праліси в зоні розширення національних природних парків, сучасний стан та перспективи збереження»

30-31 жовтня 2014 року, в м. Яремче Івано-Франківської області на базі Карпатського національного природного парку відбулася науково – практична конференція «Карпатські праліси в зоні розширення національних природних парків, сучасний стан та перспективи збереження». У її роботі брали участь заступники ів з науки та науковці дев’яти національних природних парків Українських Карпат: «Карпатського», «Гуцульщина», «Верховинський», «Черемоський», «Вижницький», «Соколівські Бескиди», «Зачарований край», «Ужанського», «Синевир», а також представники Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА та директор департаменту екології та туризму Івано-Франківської ОДА В.Клід. Захід проводився у рамках реалізації природоохоронного проекту «Збереження Карпатських пралісів», який розпочався у березні місяці цього року і розрахований на 1 рік.

науково-практична конференція «Карпатські праліси в зоні розширення національних природних парків, сучасний стан та перспективи збереження»

Проект впроваджується Українським товариством охорони птахів (ТОП) – представником міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні, у партнерстві та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).

Основна мета проекту - збереження Карпатських пралісів і старовікових лісів шляхом розширення територій покриття цих цінних лісових масивів національними природними парками Українських Карпат. Територія впровадження – національні природні парки та прилеглі до них території, розташовані в зоні зростання пралісів і старовікових лісів: Карпатський, Верховинський, Черемоський, Вижницький, Сколівські Бескиди, Гуцульщина, Синевир, Ужанський, Зачарований край.

науково-практична конференція «Карпатські праліси в зоні розширення національних природних парків, сучасний стан та перспективи збереження»

У конференції взяли участь Міхаель Бромбахер, координатор проекту (Франкфуртське зоологічне товариство, Німеччина), співробітники ТОП (Олег Дудкін – директор Українського товариства охорони птахів та Ольга Яремченко – національний координатор проекту), Олександр Киселюк – регіональний координатор проекту «Збереження Карпатських пралісів», заступник директора з наукової роботи Карпатського національного природного парку та фахівці з дослідження пралісів. Під час зустрічі учасники наради обговорили результати виконання проекту за поточний рік.

Метою заходу було представлення результатів інвентаризації старовікових лісів і пралісів в зоні проектованого розширення територій національних природних парків Карпатського регіону, що проводились в червні – липні цього року в рамках виконання проекту «Збереження Карпатських пралісів», а також обговорення проблем збереження особливо цінних лісів Українських Карпат шляхом збільшення площі природно–заповідного фонду. У своєму вітальному слові директор товариства охорони птахів кандидат біологічних наук Олег Дудкін наголосив на тому, що проект став можливим завдяки природоохоронним ініціативам, розпочатим в Українських Карпатах у 2013 році Українським товариством охорони птахів у партнерстві і за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) та за активної участі національних природних парків Карпатського регіону і Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України.

Із звітами про виконаний обсяг робіт з розширення національних парків виступили заступники директорів з наукової роботи та керівники наукових відділів національних природних парків, на території яких впроваджуватиметься проект. Експерти проекту доктор с.-г. наук Ю.С. Шпарик (Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника) та М.В. Чернявський (Національний лісотехнічний університет України) детально проаналізували результати обстежень територій, які були запропоновані для розширення національних парків та зазначили цінність пралісів і старовікових лісів, які є на них.

Як підсумок дводенної роботи, представником Франкфуртського зоологічного товариства Міхаелем Бромбахером (Німеччина), керівництвом «Українського товариства охорони птахів» спільно з представниками національних природних парків проведено засідання круглого столу: «План дій на 2015 рік» в якому взяв участь і заступник директора НПП «Зачарований край».

За результатами роботи науково-практичної конференції учасниками було прийнято відповідну «Резолюцію».

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роброти
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт