Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Правила поведінки в лісі
Природа – це одне з наших багатств, і до неї треба ставитись бережно і з любов’ю. Похід в ліс за грибами, ягодами, просто на пікнік або прогулянку – заняття, безумовно, приємне, але не завжди люди розуміють, як правильно себе вести. Правила поведінки в лісі роз’яснюються нам ще на шкільних уроках, і теоретично ми навіть можемо їх відтворити вголос. Але, як показує практика, на ділі вони практично ніколи не виконуються.
В першу чергу, потрібно пам’ятати про те, чого не можна робити в пожежонебезпечний сезон і яким має бути поведінка в лісі в цей період. Зрозуміло ви не повинні кидати недопалки й палаючі сірники на землю, залишати просочені бензином або промаслені ганчірки в лісі, залишати осколки скла або пляшки. Заборонено також розводити багаття там, де суха трава. А якщо ви вже виявите вогнище невеликої пожежі терміново необхідно спробувати його загасити за допомогою землі, одягу, мішковини або зелених гілок. Якщо пожежа розгорілася і ви не можете з ним боротися, негайно залишіть зону небезпеки, попереджаючи при цьому всіх зустрічних людей. Фахівці стверджують, що від низової пожежі ще можна втекти, так як його швидкість значно нижче, ніж ваша, а ось верхова пожежа такої можливості практично ніколи не залишає. Коли вам вдасться покинути зону пожежі, обов’язково зверніться в місцеве лісництво, міську адміністрацію або хоча б в пожежну службу.
Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.
Піклування про лісові багатства, їх поповнення та збереження — завдання кожного з нас. Пожежі - найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються практично в усіх районах нашої країни, особливо влітку у лісах, полях, у житлових будівлях і на про-мислових підприємствах. Вогонь знищує будівлі і споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди.
У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж - людина, яка необережно поводиться із вогнем у лісі, у місцях роботи і відпочинку, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки.
Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем, випалювання сухої трави та з інших причин. Вони можуть викликати згорання будівель в населених пунктах, дерев`яних мостів, дерев`яних стовпів ліній електромереж та зв`язку, а також ураження людей та тварин.
Культурно-масові заходи у лісі необхідно проводити на спеціально відведених ділянках. Поблизу цих місць повинні бути засоби гасіння пожеж або водоймища. Будь-яка пожежа починається із займання, яке нерідко може ліквідувати одна людина. Але ліквідувати пожежу одній людині, тим більш без відповідних засобів, самовладання, мужності не так просто. Розбурхана стихія потребує колосальних зусиль великої кількості людей, значної кількості спеціальної і іншої техніки. Найбільш доступними засобами гасіння займань і пожеж є вода, пісок або грунт, ручні вогнегасники, азбестові і брезентові покривала і навіть віття дерев та одяг.
Утримуйтесь від розведення вогнища у лісі.
Якщо розпалити вогнище вкрай необхідно:
- розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього;
- місце розпалювання вогню очищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть це місце камінням або обсипте землею (піском)
- не залишайте вогнище без нагляду;
- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загашено;
- кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі.
Категорично забороняється підпалювати суху траву на галявинах, у лісі та на землях, що межують з лісами.
Виконання населенням вищезазначених правил та заходів безпеки дасть можливість зберегти Ваше життя та здоров’я. Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.
головний лісничий НПП "Сколівські Бескиди"