Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Повернення перелітних птахів

Прийшла весна! А з нею до нас повертаються перелітні птахи – незамінні помічники в боротьбі з усілякими шкідниками зелених насаджень.

Щоб залучити їх до «роботи» і не турбуватися про врожай, слід змайструвати для них «житло». Хоча пташиний будиночок прийнято іменувати шпаківнею, в ньому можуть жити й інші пернаті.
Треба пам'ятати, що в шпаківнях, синичниках та інших спорудах, які іменують «будиночки для птахів», можуть селитися тільки так звані птахи-дуплогніздники.

Ніяким смаколиком, ніяким «видом з вікна» ви не заманите в найкращий будиночок ні солов'я, що гніздиться на землі, ні зяблика, що будує своє чудо-гніздечко в розвилці дерева, ні ластівку, яка робить свою «глинобитну мазанку» під самим дахом будинку.
А ось мухоловка-форель, стриж, три види синиць (велика синиця, пухляк і лазорівка), шпак, обидва види горихвісток, що живуть у нас (чорнушка і лисушка) – будуть вам дуже вдячні за турботу про них.

Давайде запропонуємо нашим пернатим «сусідам» зручну «нерухомість» для життя у саду, парку чи на алеї. Для цього треба не багато зусиль і деяких знань.
Місце розташування і розміри будиночка для птахів необхідно вибирати у відповідності з особливостями різних пернатих. Приміром, синичкам зручніше, коли висота шпаківні становить близько 30 см, а дно — 12 см, діаметр ж льотка — 3-3,5 см. Що стосується плісок, то ці пернаті не мають потрібної чіпкості лап, тому перед входом слід встановити невеликий трап. Такий будиночок підвішується під дахом будівель, на висоті від 3 до 5 м. Птах пищуха відчуває себе комфортно в будиночку з двома наскрізними отворами, розташованими праворуч і ліворуч. Наявність додаткових льотків дає можливість птиці сховатися від хижаків.
Птахи в наших садах – бажані гості. Хтось поселяється сам, як, наприклад, парочка садових славок в кущі агрусу, що розрісся понад усяку міру. Але особливо приємно, коли в побудованому, саме Вами будиночку, виведе своє потомство вісник весни – шпак або оселиться подружжя горихвісток. Навіть простенький горобець, що уподобав рукотворне житло, цілком може стати добрим талісманом вашого саду.
Будемо вдячні усім за корисну і дуже потрібну для нас усіх справу – вивішування хатинок для пернатих!

Леся Джуфер,
фахівець з екологічної освіти

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт