Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Поточні роботи в Крушельницькому лісництві

У своєму господарюванні працівники Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди» приділяють значну увагу вирощуванню декоративного посадкового матеріалу. Так на садибі лісництва в розсаднику цілий рік роботи вистачає, інколи в гору глянути ніколи. Рясні літні дощі спровокували інтенсивний ріст бур’янів, тільки встигай сапати та виносити рештки за межі посадок. Загальновідомо, що запорукою здорових насаджень є якісний посадковий матеріал. Тому саме зараз, влітку, треба уміло дбати про посіви на розсаднику.


Вирощування декоративного садивного матеріалу справа нелегка і довготривала. Та коли бачиш результати своєї праці, коли можеш задовільнити потреби клієнтів, а лісництво при цьому отримує додаткові кошти на ведення лісового господарства, то починаєш працювати з подвійною силою. Так з початку року було реалізовано понад 300 штук саджанців, також було передано 200 шт. саджанців на озеленення садка, школи і церкви навколишніх сіл.


Лісове господарство — то не робота на городі, де посіяв і через кілька місяців зібрав врожай… Помилку у вирощуванні лісу виправити дуже важко. Тому посаджені культури для лісників — то святе.
Лісники і справді люди особливі. Щирі та привітні, попри нелегку працю без вихідних і за будь-якої погоди за вікном… Бо бути справжнім лісником — й справді швидше покликання, аніж робота. Влітку, наприклад, їм не до відпочинку, адже найголовніше в цей час — зберегти ліс від пожеж. Ще з весни лісники прокладають нові мінералізовані смуги та проводять догляд за вже існуючими. Виставляють шлагбауми, розклеюють листівки, бігборди — вживають заходів, аби попередити населення про небезпеку виникнення лісових загорянь.
Все, що дає ліс, деревина, ягоди і плоди, горіхи, гриби, мед, лікарська сировина, повинно бути збережено і використано на благо людям. У цьому й полягають основні справи лісівника.

Тому я дуже сподіваюсь на те, що той саджанець, який ми сьогодні висаджуємо, через стільки років виросте таким же могутнім, які ми сьогодні бачимо, і хтось нам тихо за нього подякує.

Ігор Корчинський,
Помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі