Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Посади дерево миру

1 квітня 2017 року в рамках Всеукраїнської безстрокової екологічної акції «Посади дерево миру» на горі Альтана Сколівського району було висаджено саджанці дуба звичайного. В Акції взяли участь працівники Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

Мета акції – привернути увагу українців до екологічних проблем, підвищити інтерес до бережливого ставлення до навколишнього природного середовища, збереження та примноження природної спадщини, формування екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну природу і країну.
Всеукраїнську екологічну акцію «Посади дерево Миру» проводять за ініціативи Бюро з питань екології УГКЦ. Негативний вплив на природу мають лісові та степові пожежі, спричинені масовими артобстрілами та умисними підпалами в тактичних цілях. Від полум’я війни на Сході України вже постраждали сотні тисяч гектарів степової та лісової рослинності.
Усі екологічні наслідки війни фокусуються на людині, яка їх спричинює, але зрештою і сама стає їх жертвою, адже через руйнування природи підриваються основи благополуччя суспільства і виникають численні загрози для здоров’я та життя людей.

Разом з людьми від воєнних дій страждає все створіння Боже – природа, безмовно волаючи від болю і взиваючи про милосердя. Сотні тисяч розривів снарядів, мін та гранат понівечили землю та отруїли безліччю токсичних хімічних речовин, зокрема важкими металами та фосфором. Лише 1 кг вибухівки утворює декілька десятків куб. м токсичних газів: SO2, NOx, CO та інших, серед яких є також і рукотворні.

Чому вибрано саме це урочище? Адже, це місце уже символізується жителями регіону як «символ боротьби українського народу за свою волю і долю», бо саме тут уже є могила воїнам УПА, де поруч з великим мальтійським хрестом, символом військових поховань, встановлено плиту з переліком імен і псевдонімів полеглих воїнів УПА, похованих тут та саме тут посаджено дерево пам’яті героя України, жителя Сколівщини Олега Ушневича, який загинув 20 лютого 2014 року на Майдані. Концепція Меморіалу задумана і виконана таким чином, щоб до поховання пролягала Хресна дорога. Обабіч дороги, що в’ється серпантином і полегшує вихід до урочища, встановлено 14 дубових хрестів. Саме гора Альтана служить символом "незламності українського народу".


Слід пам’ятати, що акція "Посади дерево миру" – не разова акція і кожний бажаючий може приєднатись до неї. Будьмо свідомими українцями і ревними християнами.

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі