Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Посадка лісових культур в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»

31.03.2014 року в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» в урочищі «Урич» квартал 33 виділ39 на площі 1,2 гектара » Підгородцівського лісництва було проведено посадку лісових культур за участю тиса ягідного. В акції брали участь представники громадськості, засобів масової інформації та учні шкільного лісництва ЗОШ І-ІІ ст. с.Крушельниця.

Майбутнє лісу у твоїх руках

В минулому у Сколівських Бескидах тис ягідний, вірогідно, був досить поширеною деревною породою, про що свідчать назви сіл та урочищ, зокрема с. Тисовець, ур.«Тисовець» та «Затисівля» біля с. Підгородці, Сколівського р-ну, а також легенди та перекази, які зберегло місцеве населення. Наявні залишки колишніх популяцій тиса ягідного не спроможні природним шляхом відродити цю надзвичайно цінну породу в Сколівських Бескидах, тому проблемою, що потребує розв’язання, є розробка та впровадження ефективної технології вирощування садивного матеріалу, підбір ділянок в оптимальних грунтово-кліматичних умовах, та створення культур за участю тиса ягідного.

Майбутнє лісу у твоїх руках

Незважаючи на те, що тис ягідний занесений до Червоної книги України як рідкісний реліктовий вид, його кількість в лісовому фонді скорочується. Як повільно ростучий і тому не перспективний з точки зору швидкого збільшення продуктивності лісових насаджень, він не впроваджується в лісокультурне виробництво. Тому саме ця порода привернула нашу увагу і була розроблена Програма збереження та відновлення насаджень з участю тиса ягідного в умовах Сколівських Бескидів.

Майбутнє лісу у твоїх руках

Головна мета акції – підвищення ролі лісової галузі, роз’яснення для широких кіл громадськості важливості та особливостей створення лісових насаджень, значення для суспільства професії лісівника, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи.

В.П. Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі