Положення про проведення щорічної Акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Майбутнє лісу у твоїх руках

Мета Акції. Виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у створенні лісів, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

Умови та порядок проведення Акції. Головний захід – садіння дерев, проведення робіт з лісовідновлення та лісорозведення із залученням учнівської та студентської молоді, представників громадських організацій, центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації.

Терміни проведення Акції. Початок: з 21 березня, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/67/200 як Міжнародний день лісів.

Закінчення: День Довкілля, який щороку проводиться в Україні в третю суботу квітня.

Залежно від погодних умов строки проведення головного заходу Акції в окремих регіонах можуть бути змінені.

Організатори Акції. Організаторами Акції є Державне агентство лісових ресурсів України, Рескомліс АР Крим, територіальні органи Держлісагентства України, підприємства, установи та організації галузі за підтримки Міністерства освіти і науки України, Товариства лісівників України (за згодою), ЦК Профспілки працівників лісового господарства (за згодою).

Учасники Акції. Учасниками Акції є учнівська та студентська молодь, представники громадських організацій, громадськості, органів влади, засобів масової інформації.

Інші заходи Акції. В рамках Акції організатори на місцевому та регіональному рівнях серед учнівської та студентської молоді, громадськості, представників цільових груп ініціюють та проводять конкурсні заходи (конкурси, вікторини тощо) за тематикою, що відповідає меті Акції.

Рішення про нагородження переможців цих заходів приймають їх організатори.

Крім проведення конкурсних заходів, враховуючи ознайомче та пізнавальне спрямування Акції, поряд з Головним заходом, організатори проводять прес-конференції, круглі столи, екскурсії, тематичні зустрічі, лекції тощо.

З метою участі Держлісагентства України у відзначенні 21 березня Міжнародного дня лісів проводяться масові заходи, акції, уроки знань про ліси, профорієнтаційні заходи тощо, спрямовані на розширення еколого-лісівничої пропаганди, охорону та захист лісів.

Інформаційне забезпечення Акції здійснюється відповідними структурними підрозділами та прес-службами Держлісагентства України, Рескомлісу АР Крим, територіальних органів, підприємств, установ та організації галузі.

Прес служба НПП "Сколівські Бескиди"