Похід на гору Лопата

Цими днями група туристів із Сумщини подолали вершину гори Лопата! Гора Лопата – це гірська вершина висотою 1210 метрів над рівнем моря, яка розміщена на хребті Зелемянка на відстані 8 кілометрів на південь від міста Сколе.

Маршрут на гору Лопата - один з найвідвідуваніших маршрутів на території парку і привертає увагу відвідувачів прекрасними краєвидами, чудовою флорою і фауною, а саме головне - чистим гірським повітрям. Повертатися назад з гори найпростіше дорогою виходу, але можна теж перейти на вершину сусідньої гори Кудрявець (висота 1242,3 м.), яка розміщена на відстані 500 метрів на захід від Лопати і зійти з неї до села Гребенів.
Також,з гори Лопата можна зійти до села Кам’янка, якщо йти на північно-схід. Потім з цього села веде дорога через долину річки Кам’янка. Саме при цій дорозі ви знайдете відомий водоспад Кам’янка та озеро Журавлине.
Цей маршрут - чудова фізична вправа для вихідного дня при цьому отримавши масу задоволення та прекрасні незабутні спогади.

Ця група відвідала багато цікавих місць в Україні, але на Сколівщині більшість з відвідувачів були вперше, але, як вони відмітили, після побаченого вони обов'язково ще сюди приїдуть. Мають ще на меті відвідати гору Парашка.

Любите гори – ходіть частіше, важко йти перші рази – далі буде легше.

Іванна Іваникович,
фахівець з екологічної освіти