Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Похід на гору Парашка


Карпати – найкраще місце на землі. Вселенський Рай і точка вічного блаженства! Тут немає клопоту і метушні, а тільки щастя і насолода... Немає кращого способу дізнатися правду, ніж перевірити самому! В цьому переконалися і екскурсанти із нашої столиці – кияни.


10 травня 2019 року була проведена екскурсія для гостей із столиці працівниками Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди», а саме помічником лісничого Корчинським І.В. і інспектором з ОПЗФ Корчинським В.М.. Головною ціллю цієї екскурсії було підкорити гору Парашка (1268 м.), найвищу вершину у Сколівських Бескидах і одну з найвищих вершин Львівщини.

Подорож розпочалася у селі Корчин, головною вулицею села досягли місця впадіння Великої Річки у р. Стрий. Перейшовши че­рез міст, піднялися вулицею, а далі по­льовою дорогою, яка тягнеться вздовж Великої Річки. По дорозі на Парашку було відвідано могилу Івана Корчинського, члена ОУН, референта СБ при Головному проводі пропаганди, який нагороджений бронзовим хрестом за бойові заслуги (посмертно). Також звернули до водоспаду Гуркало, який  в народі називають українська Ніагара. Свою назву водоспад підтверджує під час весняного танення снігів або під час затяжних злив, коли бурхливі водяні потоки з веселим гуркотом скочуються з гори Парашки і наповнюють водойму. На березі водоспаду є затишна та миловидна галявинка, на якій зупинилися на обід. Незважаючи на негоду, спромоглися підкорити вершину Парашки. Роздивившись навколишні краєвиди і відпочивши, повернулися назад у Корчин.


“Бракує слів аби описати всю красу і велич українських Карпат… Вони неймовірно вражаючі, неосяжні. Мені довелося познайомитись з ними ближче у туристичному поході. Сама я родом з Києва. А там, в серці гір, я пізнала справжню дивовижну красу, яка за віки зачарувала не одну людину. Наша мандрівка була цікавою, а метою була г. Парашка, що ми і зробили. Дякуючи нашим провідникам ми не заблукали, і у визначений час дістались до вершини. Ось там мені дійсно перехопило подих… Цей похід був незабутній, він відкрив нам Карпати – весняні, теплі, привітні, навіть легкий дощик не залишив поганих спогадів. Нас завжди супроводжувала або містична тиша або милозвучний спів птахів, що створювало легку атмосферу для важкої дороги. Ми стомлювались, хотіли їсти. Я вдячна провідникам і організаторам за цю можливість поєднатись з природою, і якби мені випала нагода ще раз прийняти участь в такому заході я б не вагаючись погодилась. Карпати неможливо забути, в них не можна закохатись, до них хочеться повертатись знову і знову, пізнавати їх, відкривати все нові й нові закутки, які створила природа і ретельно охороняє…”, поділилася враженням одна із екскурсантів.

Ігор Корчинський,
помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі