Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Підведення підсумків роботи НПП «Сколівські Бескиди» за 2017 рік

Невеликий район у північно-східній частині території Українських Карпат носить назву "Сколівські Бескиди". Національний природний парк «Сколівські Бескиди» є природоохоронною рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення і входить до складу природно-заповідного фонду України. Загальна площа НПП 35684 га, у тому числі - 24702 га надані парку у постійне користування і 10982 га включені до його складу без вилучення у постійного землекористувача (Сколівського військового лісгоспу). На території парку зростає 40 видів рослин та 53 види тварин, які занесені до Червоної книги України.

Наукова діяльність

Впродовж 2017 року науковці НПП «Сколівські Бескиди» проводили інвентаризацію флори, фауни, грибів та ідентифікацію старовікових лісів, фенологічні спостереження. Видано 17 том Літопису природи. Закладено дві лісівничі пробні площі в старовікових лісах в Сколівському лісництві, та 3 лісівничі пробні площі у Сколівському та Бутивлянському лісництвах Продовжується реалізація 10 програм. Видано монографію «Цілющі рослини на городі і в природі».
В рамках співпраці з Франкфуртським зоологічним товариством (Німеччина) реалізовується проект «Збереження карпатських пралісів», який передбачав проведення обстеження лісів на предмет виявлення старовікових лісів та пралісів. В 2017 році при обстежені на території НПП ідентифіковано 408,8 га старовікових лісів та 37 га пралісів.


Представники НПП взяли участь у міжнародній науковій конференції Бещадського Парку Народового (Польща) під назвою "Охорона природи та природні процеси", де представили доповідь «Страровікові ліси та праліси НПП «Сколівські Бескиди»».

Рекреаційна та еколого-освітня діяльність

На території парку обліковано 10 еколого-пізнавальних стежок та маршрутів, 2 веломаршрути , 2 автомаршрути,
8 рекреаційних зон, 2 туристичні притулки, 3 еколого-просвітницькі центри, 3 шкільні лісництва.
Відвідало парк - 268 тис. відвідувачів.


Проведено 118 організованих екскурсій, із них 34 для шкільних груп.
За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2017 р. було створено та облаштовано рекреаційну зону в урочищі «Колодка», проведено ремонт лісівничих еколого-просвітницьких центрів в Крушельницькому та Бутивлянському лісництвах, створено та облаштовоно Інформаційно-екологічний пункт у рекреаційній зоні «Водоспад на р. Кам'янка.
В рамках програми розвитку еколого-освітньої діяльності на території НПП «Сколівські Бескиди» спеціалісти природоохоронної установи провели цілу низку заходів, спрямованих на розвиток екологічної свідомості серед учнівської та студентської молоді. Заняття проходили як в школах району так і в еколого-просвітницьких центрах НПП.
Проведено різноманітні екологічні акції: «День зустрічі птахів», «Збереження первоцвітів», «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Пташина їдальня» та ековікторини :«Екологічний ерудит», «Всезнайко», «Юний орнітолог».


Щорічно проводяться різноманітні конкурси: на кращий малюнок і твір за темою «Людина і ліс», на кращу пасхальну писанку, на кращу новорічну композицію та стилізовану ялинку. Переможці конкурсу отримали грошові премії і грамоти.
Учні шкільного лісництва при Сколівській ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст..брали участь в обласному конкурсі на краще шкільне лісництво, в обласному природоохоронному заході «Огляд-конкурс учнівських лісництв «Збережемо ліси Львівщини для нащадків».

Лісогосподарські та природоохоронні заходи

На території парку наданій в постійне користування у 2017 році згідно лімітів на використання природних ресурсів, затверджених Міністерствам екології, було проведено такі заходи: освітлення-13га, прочищення-78га, прорідження-16га, вибіркові санітарні рубки-112га, лісовідновні вибіркові-4га, інші види рубок пов’язаних з веденням л/г-6га. Вищенаведені рубки були проведені виключно вибірковим способом, що забезпечує невиснажливе використання лісових ресурсів та постійно вкриту лісом площу.
Лісовідновлення у 2017 р. було проведено на площі 24,3 га, з них ділянки заліснено шляхом посадки лісових культур на площі 11,6 га, а 12,7 га – залишено під природне заліснення. Сприяння природному поновленню проведе на площі 23 га. Догляди за лісовими культурами проведено на площі 91 га, доповнення та ввід недостаючи порід – на площі 48 га. Протягом року на розсадниках НПП вирощено 62 тис. шт. стандартного садивного матеріалу. Закладено школу з декоративного посад матеріалу з кількості 2 тис. шт..

Охорона територій

Службою державної охорони території ПЗФ постійно ведеться нагляд за появою шкідників та хвороб лісу для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку по лісових масивах. Крім цього постійно проводиться патрулювання лісових масивів в тому числі рейдовими бригадами, з метою недопущення самовільних порубок лісу, порушення правил пожежної безпеки. В ході рейдів складено 15 адмінпротоколів на суму штрафів - 2495 грн.: 7 протоколів – незаконна рубка дерев і чагарників на суму – 455 грн., 4 протоколи – порушення вимог пожежної безпеки в лісах на суму 340 грн., інші статті 4 протоколи – на суму 1700 грн.
В лісових масивах встановлено та постійно оновлюється наглядна агітація на природоохоронну та протипожежну тематику.

Господарська діяльність

Перевезення лісопродукції на 100 відсотків проводиться транспортом установи. Вся заготовлена лісопродукція реалізується на внутрішній ринок.
У 2017 році установою проведено капітальний ремонт одного лісовозного автомобіля УРАЛ 4320 та однієї краново-маніпуляторної установки НІАВ на що витрачено 128,0 тис. грн., а також відновлено 3,4 км лісових автомобільних доріг на суму 678,7 тис. грн.
За 2017 рік по НПП нещасних випадків виробничого характеру не було, пожеж не виникало.
Протягом 12 місяців 2017 року на охорону праці витрачено 80,9 тис. грн.

Фінансово-економічна діяльність

Установою НПП «Сколівські Бескиди» в 2017 р. заготовлено10.4 тис. кбм деревини, із них реалізовано 8.5 тис. кбм. Обсяг реалізації продукції у 2017 році досяг 6051.1 тис. грн. Надійшло від рекреаційних послуг 495,5 тис.грн. Поліпшення економічних показників дало можливість збільшити середньомісячну зарплату працівників до 5992 грн., яка в порівняні з 2016 роком збільшилася на 38 відсотків.
Установа справно сплачує всі платежі до державного бюджету та місцевих бюджетів. Протягом 2017 року сплачено до державного та місцевих бюджетів 5,3 млн.грн, в тому числі єдиного соціального внеску 2,6 млн.грн. Недоїмка перед бюджетом та заборгованості із сплати єдиного соціального внеску по установі відсутні. Прострочена заборгованість із виплати заробітної плати також відсутня.
Що стосується взаємодії з громадськістю, парк працює прозоро і відкрито. Вся інформація що стосується діяльності установи розміщується та оновлюється на офіційному сайті. За 2017 р. з місцевими громадами обговорено усі природоохоронні заходи. З місцевим населенням проводяться масово-роз’яснювальні зустрічі щодо охорони і збереження лісових екосистем та навколишнього середовища тощо.

Прес-служба НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт