Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Підсумки роботи SMART

З 01 липня 2021 року завдяки Франкфуртському зоологічному товаристві в рамках проекту “Програма збереження карпатських пралісів”, проводяться патрулі за допомогою смартфонів «Blackviєw» в програмі «SMART». Служба охорони ПЗФ фіксує спостереження за флорою і фауною, особлива увага до Червонокнижних видів, також вноситься інфраструктура та явища природи.


Система патрулювання SMART використовується в багатьох країнах, дозволяє користувачам оцінювати та аналізувати дані, отримані під час патрулювання, перевіряти якість рейдів.
За друге півріччя 2021року та 2022 рік було зроблено 5406 спостереження фотофіксацією. Загальна довжина рейдів більше 30 тисяч кілометрів та 8 тисяч годин в програмі SMART.

Дана програма дозволяє робити звітність по кожному виду, наприклад одним із індикаторних видів, Саламандра плямиста (Salamandra) зафіксовано 201 випадок спостереження виду.

Цікавим було спостереження вусача альпійського Rosalia alpina (Червонокнижний вид).

По всій території парку було проведено 1002 спостереження судинних рослин. Зокрема із дерев Тис ягідний (Taxus baccata).

Важливим для парку є спостереження за популяцією зубра (Bison bonasus) в Майданському лісництві, шляхи міграції, освоєння нових територій.

Кінцевою метою програми SMART є моніторинг природоохоронних територій та підвищення якості охорони навколишнього природнього середовища.

Іван ЛЕПЕСЕВИЧ, начальник відділу лісового господарства
та відтворення екосистем

Коментарі