Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Ой, летіли дикі гуси…

Кожної осені птахи відлітають у вирій, тобто у теплі краї. За повір'ям вирій пов'язаний із раєм - теплою і сонячною країною, що розташована за морем. Через територію національного парку проходить міграція птахів, що гніздяться на теренах нашої країни, а також півночі та сході Європи.
Цієї дощової неділі на садибі Приполонинного лісництва наші працівники побачили нового незнайомця – дику сіру гуску. З вигляду вона молода, здорова і добре літає.Сіра гуска перебуває під охороною Директиви ЄС про охорону диких птахів, Бернської та Бонської конвенцій.
Що ж заставило її відстати від ключа?
На нашу думку, молода особина недостатньо була підготовлена до перельоту і по дорозі вподобала собі зелену галявину з водоймою нашого лісництва. Так буває в житті цих чудових птахів. Тут вона перезимує, працівники лісництва забезпечать її охорону та підгодівлю.
Для адміністрації парку цей випадок є черговим підтвердженням необхідності облаштування в даному місці реабілітаційного вольєру для птахів, які з тих чи інших причин потребують допомоги.

Як відомо дикі гуси утворюють пару коли їм виповнюють три роки і залишаються разом на все життя.
Сподіваємося , що наша молода мігрантка знайде свою пару, а оскільки птахи тисячоліттями летять одним і тим же шляхом, що пролягає вздовж річок і лісів, ще колись з потомством поверне сюди.

Олексій Вовкунович,
лісничий Приполонинного лісництва

Коментарі