Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Особливо цінні дерева міста

Наше містечко Сколе розташоване в мальовничій долині річки Опору, не обділено зеленню. Але… Але є дерева, які представляють особливий інтерес, старожили, що знаходяться під особливою охороною.
Дуб звичайний – ботанічна пам'ятка природи віковий дуб. Росте по вулиці Князя Святослава,13.
Дерево – «свідок» часів проживання на Демні Баронів Гредлів, має на висоті грудей (1,3м.) окружність стовбура 4,85 метри. Пережило чисельні реконструкції автомобільної траси. Весною на стовбурі появляється плодові тіла сірчано-жовтого трутовика, спричиненні бурою стовбуровою гниллю. Дерево потребує лікування.


Ботанічна пам'ятка природи – глід звичайний, форма пурпурова. Росте по вулиці Данила Галицького в місті Сколе біля центрального входу на стадіон.
Глід – це міцна і сильна рослина, невибаглива до умов зростання, довговічна. Деревина тверда і міцна, плоди і квіти використовують у фармакології як сировину для отримання серцевих препаратів.


Ботанічна пам'ятка природи платан кленолистий. Росте в Сколе по вулиці А. Волошина.
Платани є одними з небагатьох представників листяних дерев, які завдяки прекрасній, густій кроні, красивим зі своєрідним забарвленням стовбура вважаються декоративно-цінними.
Добре витримує агресивне міське середовище, не любить частої обрізки. Довговічне дерево. При спорудженні нового будинку дерево збережено, облагороджено і платан став окрасою новобудови.


Дорогі Сколівчани! Бережіть ці дерева, окрасу нашого міста, цікавинку для туристів.

Василь Бандерич,
заступник директора НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі