Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Гніздова орнітофауна
Орнітофауна НПП "Сколівські Бескиди " налічує 119 гніздових видів птахів. З них 56 - осілі й належать переважно до групи дендрофільних птахів. Інші 63 гніздових види є перелітними і покидають на зиму цю територію. Гніздовий період у Сколівських Бескидах триває від першої декади березня (у деяких видів сов, а в теплі зими й у крука Corvus corax L. - з кінця третьої декади лютого) до середини липня, а іноді й до кінця серпня (у синантропних видів - горлиці садової Streptopelia decaocto Frivald., горобця хатнього Passer domesticus L. У хижих птахів гніздовий період триває найдовше - понад 150-160 днів (наприклад виліт молодих може припадати на кінець липня або першу декаду серпня), але інкубаційний період у різних видів триває від 26 до 55 діб. Найраніше гніздування починається в крука, сірої Strix aluco L. та вухатої сов Asio otus L. (незначні відмінності щодо його тривалості характерні для інших сов), а найпізніше - у пізніх мігрантів (зокрема, вивільги Oriolus oriolus L.), що прилітає в Сколівські Бескиди у середині травня, а відлітає уже в першій декаді серпня. Тривалість гніздового періоду більшості горобцеподібних птахів не перевищує 75 днів, враховуючи й те, що частина видів протягом гніздового сезону має по два виводки.
З представників ряду лелекоподібних Ciconiidae у Сколівських Бескидах гніздяться тільки лелека білий Ciconia ciconia L.(не більше 1-2 гнізд на село) та лелека чорний Сісопіа nigra L. (гніздиться лише в старих лісах). Встановлено, що білому та чорному лелекам характерне довготривале використання гнізд. Однак, в останні роки в чорного лелеки відзначена тенденція до зменшення терміну використання одного гнізда і тепер він становить не більше 15 років, тоді як у білого лелеки цей процес є тривалішим. З першої половини 1990-их років можливості довготривалого використання гнізд чорним лелекою помітно погіршилися. Особливо критичними можна вважати лісові урочища в зоні інтенсивної лісогосподарської діяльності.
З ряду гусеподібних - Anseriformes - на території Сколівських Бескид у незначній кількості гніздиться тільки крижень Anasplatyrhynchos L. Разом з тим у сусідньому Міжгірському районі Закарпатської області, виявлені спроби успішного гніздування креха великого.
Рідкісні види трапляються переважно поодинокими парами або з дуже низькою щільністю (до 1 пари/км2); малочисельні види поширені, як правило, не рівномірно і їх щільність не перевищує кількох пар на 1 км2. Звичайні види поширені переважно рівномірно у своїх гніздових біотопах, мають відносно стабільну чисельність, а багаточисельні розповсюджені в переважній більшості біотопів усіх екосистем і мають найвищу щільність у гніздовий період.
У фауні НПП "Сколівські Бескиди" виділено такі типи орнітологічних комплексів: лісовий, лучний, водно-прибережний, рільний, урбанізований. Значне видове різноманіття орнітофауни НПП "Сколівські Бескиди" спостерігається унаслідок поєднання рослинності закритих лісових екосистем і відкритих просторів - полів, лук, річкових заплав і населених пунктів.