Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Охорона території парку на першому місці

Розпочалася весна і разом з нею розпочалися щорічні турботи служби державної охорони парку. Питання охорони території парку від пожеж в цей період на першому місці. На даний час активізовано всю службу охорони території. Посилено патрулювання обходів та поновлено запаси ПММ на випадок гасіння пожеж.


Проводиться постійна роз’яснювальна то профілактична робота з місцевими громадами та окремими відвідувачами парку. Разом з тим адміністрація НПП «Сколівські Бескиди» нагадує любителям відпочинку на природі про дотримання вимог розпорядження Голови Сколівської райдержадміністрації від 05.03.2019 року № 50 «Про підготовку до пожежонебезпечного періоду 2019 року» щодо обмеження відвідування громадянами лісів та заборони в’їзду в них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки (IV –V класи).
Особливо гостро в цей період також стоїть питання самовільних палів сухої рослинності та минулорічних трав. На думку більшості людей таке випалювання є корисним для природи, сприяє кращому і швидшому росту трави, а на справді все якраз навпаки. Під час горіння трав у атмосферу попадає величезна кількість шкідливих речовин та саджі, які дуже шкідливі для людини, у вогні гинуть тварини та знищуються їхні гнізда. Неконтрольований вогонь може перекинутися на лісові насадження та будинки, а задимлення є частою причиню ДТП на дорогах. Також самовільний підпал тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 1700 грн., а також кримінальну відповідальність – обмеження волі від двох до п’яти років.
Хочемо нагадати також, що за підпали та території природо – заповідного фонду штрафи збільшують вдвічі.

Відділ охорони території
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі