Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Охорона оленя благородного в період “реву”

олень благородний

Як і сотні років тому, у вересні поміж вершинами карпатських гір звучать гучні сурмові звуки. Це викликає на двобій суперника «король гір» - олень благородний. Адже саме восени самець збирає гарем - це період гону. Поступово до самців приєднуються самки. Їм подобається голос самців. Чим більший стає гарем, тим слабше стає чути рев самця. І самки, і самиці визначають силу суперника по тону реву - в розквіті сил олень має низький і захриплий голос. Але коли суперники все ж зійшлись, - починається поєдинок. Він може бути і без нападу, а обмежитись лише демонстрацією сили, але може бути і з смертельним боєм - тріск зламаних рогів і смерть обох самців.

В гаремі буває 2-3, іноді до 15 самок. Після періоду гону до такої групи дорослих самиць приєднуються телята. Це другий тип змішаного стада. Вони можуть бути великими - по 10, і навіть по 30 голів.

Народження потомства припадає на другу половину травня - першу половину червня. Як правило, народжується одне теля, рідко два.

олень благородний

В цей період олень благородний дуже вразливий вид, тому потрібна особлива охорона. Цього року для забезпечення належної охорони під час «реву» оленя благородного було проведено спільну нараду з єгерською службою НПП «Сколівські Бескиди», представниками Сколівського РВ ГУМВСУ у Львівській області та з лісовою охороною Сколівського військового лісгоспу. Розроблено спільний план дій яким передбачено ряд заходів з метою належної охорони фауни в цей період. У місцях де найбільше зафіксовано скупчення звіра розташовані камери відеонагляду. Створено оперативні групи по боротьбі з браконьєрством із включенням до їх складу працівників міліції та служби державної охорони НПП «Сколівські Бескиди», якими систематично проводяться рейди.

Володимир Піщальник,
провідний інженер мисливствознавець

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт