Головна
Новини НПП
Інтерактивна мапа
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Охорона лісу від пожеж на контролі

Пожежа в лісі - лихо для країни

Незважаючи на те, що цьогорічне літо видалося не дуже спекотним, питання охорони лісів від пожеж залишається на контролі служби державної охорони ПЗФ НПП «Сколівські Бескиди». Для цього проводиться значна робота. З початку пожежонебезпечного періоду, на території парку, яка надана у постійне користування, здійснюється комплекс організаційних, профілактичних та попереджувальних заходів.

Біля лісових масивів вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставляються аншлаги, білборди на протипожежну тематику; публікуються у засобах масової інформації звернення до громадян з питань дотримання вимог пожежної безпеки; проводиться роз’яснювальна робота з відпочиваючими та місцевими жителями у вигляді бесід. Перекрито шлагбаумами 22 лісові дороги та непланові заїзди у лісові масиви парку.

Крім цього систематично проводиться рейдова робота. Так станом на 1 вересня службою охорони парку проведено 29 рейдів по виявленні порушників правил пожежної безпеки. Виявлено та притягнуто до відповідальності 9 порушників. Потенційних порушників хочу застерегти, що згідно статі 77 “Кодексу України про адміністративні правопорушення”, винні в порушенні “Правил пожежної безпеки в лісах” несуть адміністративну відповідальність, а якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу – притягаються до кримінальної відповідальності.

Проведення таких рейдів триватиме і надалі та здійснюватиметься в першу чергу на ділянках особливо цінних лісових масивів, які примикають до населених пунктів, автодоріг.

Принагідно, адміністрація НПП «Сколівські Бескиди» звертається до усіх відпочиваючих – будьте вкрай обережні у спекотну пору року під час відпочинку поблизу лісових масивів. Не розпалюйте багаття. Навчайте дітей обережного ставлення до природи. Зробіть свій відпочинок приємним та цивілізованим.

Олег Куликів, головний еколог
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі