Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Облаштовані площадки для глушця

Чисельність глухаря в Карпатах низька, причому вона і надалі зменшується ( на даний час коливається в межах 2.4-3.1 тис. особин). Причиною зменшення чисельності стало зменшення площ хвойних лісів, вирубування дерев на токовищах та поблизу них, обробка місць перебування виводків пестицидами, осушування земель, випасання худоби, збільшення чисельності ворогів виду (свиня дика, куниця лісова, рись, лисиця), браконьєрство, посилення фактору турбування в період токування та виведення молодняку. Немає цього сумного явища лише там, де чи сам він знаходиться під охороною, або ж охороняється вся природна територія, як це має місце в національних природних парках та заповідниках.

IMG_2300

В НПП «Сколівські Бескиди» розроблена та затверджена програма «Збереження та відновлення глухаря звичайного в Сколівських Бескидах», яка передбачає комплекс заходів спрямованих на охорону та збереження цього виду. Також цікавою в цьому питанні є співпраця з Інститутом екології Карпат НАН України, які і ведуть науковий супровід цієї програми.

Головними завданнями цієї програми є проведення наукових досліджень(вивчення соціальної, групової та індивідуальної поведінки, проведення детального картографування сучасного ареалу), в межах виявлених ареалів виду посилення охорони глухаря від браконьєрів.
Заходи передбачені програмою спрямовані на запровадження системи моніторингу за структурою, життєдіяльністю і станом особин, просторовою та часовою динамікою популяції глухаря, налагодження системи контролю за станом особин, які локалізовані на території Сколівських Бескидів, дослідження сезонних переміщень,дослідження ємності середовища , впливу глухарів на рівень біотичного і ландшафтного різноманіття, розробка ефективних заходів протидії браконьєрству.

IMG_2302

За даними обліку чисельності глухаря, які проводились на протязі року службою державної охорони ПЗФ на території парку налічується 7 особин. Також в перспективі спеціалістами парку розглядається питання щодо можливості вирощування пташенят глухаря в штучних умовах, з подальшим розселенням їх у природне середовище. На даний час працівниками парку проводяться заходи, які створюють сприятливі умови в місцях токування і гніздування для їх розмноження. На території де проходить токування повинні бути ділянки із заростями густої трави для облаштування гнізда, невеликий «басейн» відкритого піску для «купання», а також великі зарості лісових ягід, особливо чорниці, яку глухар просто обожнює. По сусідству бажана наявність кількох мурашників та старих сосен або смерічок. Працівники парку в типових місцях цього тижня і облаштували два такі «басейни». Надіємось, що проведені заходи в рамках Програми дозволять в подальшому збільшити чисельність цього унікального птаха.
IMG_3624

IMG_3625

Василь Приндак,
заступник директора з наукової роботи
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт