Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Оберігаймо водно-болотні угіддя!

Сьогодні, 02 лютого 2021 року, у НПП «Сколівські Бескиди» відзначено 50 років з дня підписання Рамсарської Конвенції про водно-болотні угіддя. Даний захід організоваий на базі Сколівської школи-інтернату. Учнів ознайомлено з проблематикою та важливістю свідомого та раціонального користування водними ресурсами, дбайливого ставлення до всіх природних, в т.ч. водно-болотних об’єктів.


Тема 2021 року: «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!» – наголошує на тривожності сигналів з боку науковців стосовно забезпеченості людства прісною водою. Порівнюючи потребу прісної води на 1 особу на поч.XX ст. (12-18 л/добу) з потребою сучасної людини (200-400 л/добу), враховуючи урбанізацію і збільшення населення – до 2050 року прогнозується значний дефіцит прісної води на планеті. Самоочищуватися водні ресурси не встигають через зменшення, а подекуди й зникнення з лиця Землі, багатьох видів флори і фауни.

Особливу увагу приділено наступним питанням, пов’язаних з:
• використанням прісної води;
• роллю водно-болотних угідь у накопиченні, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів;
• захистом водно-болотних угідь, які мають важливе значення, як основних місць існування водоплавних птахів та водно-болотної рослинності.
Слухачі проявляли зацікавленість та бажання детальнішого вивчення існуючих сфагнових боліт «Озера Журавлиного» та верхового болота в урочищі «Селища».

У рамках відзначення Дня водно-болотних угідь, нами заплановані й інші заходи у школах, а саме: екологічні уроки, екскурсії та квести. Весною охоче проведемо заходи з очистки русел потоків та існуючих боліт від засмічення, наочне ознайомлення учнів з цікавими мешканцями водно-болотних угідь, у тому числі, з лохиною та росичкою круглолистою –комахоїдною рослиною.
Наполегливо і впевнено розвиваємо екологічну культуру. Адже, свідомі люди і чисте довкілля – невід’ємні складові нашого майбутнього.

Леся Джуфер, фахівець з екологічної
освіти НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт