Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Обережно, кліщі!

Ліс завжди приваблює нас своєю прохолодою, тихим шелестом листя, ягідьми та грибами. Дуже часто для відпочинку ми вибираємо саме ліс,але слід бути дуже уважними, щоб не стати поживою для кліщів.

Кліщі:
1. Це павукоподібні істоти, на землі їх майже 20 тис. видів. У лісах України трапляються кілька десятків видів, і тільки 4 види переносять небезпечних для людини збудників хвороб, загалом усього2-2.5% видів кліщів інфекційно-небезпечні.
2. Сидять в затінених місцях на траві, на листі, часто тримаються поблизу стежок, запах людини або тварини відчувають на відстані10-15 м. потрапивши на одяг, дістаються тіла, рухаються знизу догори, переміщуватись по тілу в пошуках зручного для присмоктування місця можуть до півгодини, присмоктуються найчастіше в ділянці голови, за вухами, на шиї, під грудьми, на згинах рук, ніг, у паху. На тілі людини можуть жити до 10 днів. Напиваючись крові, роздуваються до розмірів квасолини(горошини) і відпадають. Укус кліща не відчутний, кліщ вводить вранку знеболюючу речовину. Тільки через кілька годин у місце укусу починається свербіння.
Завжди пам'ятайте:
1. Для мандрівки лісом слід вибирати одяг з манжетами, які щільно прилягають до рук і ніг.
2. Для відлякування кліщів можна застосувати захисні речовини (так звані репеленти)- бальзам «Зірочка», будь-яку олію.
3. Після відвідування лісу уважно огляньте одяг і тіло, особливо ті частини тіла, де наймякша шкіра – за вухами, на шиї, під пахвами, під грудьми, на талії, в паху.
4. Виявленого на тілі кліща не намагайтесь відірвати – спробуйте його витягти пінцетом (пальцями це Вам навряд чи вдасться), попередньо маслянистою рідиною.
5. Не нехтуйте візитом до лікаря.

Олег Куликів,
головний еколог НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт