Обережно, борщівник!

Розпочався сезон цвітіння небезпечного та отруйного бур’яну – борщівника Сосновського. Росте він вздовж смуг автомобільних та залізничних шляхів, узбіччями польових доріг, обабiч рiчок, поступово перебираючись i на поля та дачнi дiлянки.

Листя i плоди рослини багатi на ефiрнi олiї, які при дотику до рослин можуть викликати подразнення й опiк шкiри за рахунок того, що всi частини рослин мiстять речовини, якi рiзко пiдвищують чутливiсть органiзму до ультрафiолетового випромiнення. Найсильнiшi опiки шкiри борщiвник викликає в яснi сонячнi днi. Але щоб обпектися, достатньо i нетривалого, i несильного опромiнення сонцем дiлянки шкiри, забрудненої соком рослини.

В деяких випадках опіки з'являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1—2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань.
Заходи безпеки:
- Не торкайтесь до оманливого мʼякого листя оголеними руками;
- Не дозволяйте дітям зривати листя та бавитись ним;
- Інформуйте необізнаних дітей та дорослих про небезпеку;
- При першій появі бурʼянів у себе на ділянці, знищуйте їх, дотримуючись правил особистого захисту, не давайте розмножуватись.

Якщо все ж відбувся контакт із соком рослин, то в першу чергу необхідно:
- по можливості, в найкоротші терміни, промити уражені ділянки з господарським милом в проточній воді;
- промити (саме промити, а не протерти) уражені ділянки спиртовмісною рідиною (одеколоном, горілкою, спиртом), і негайно закрити уражене місце від сонця кількома шарами тканини (одягом або пов'язкою);

Будьте обережні. Бережіть своє здоровʼя.

Науковий відділ