Новорічний букет замість ялинки

В буденних турботах промайнув рік і незабаром Новорічні та Різдвяні свята, яких з нетерпінням чекають і дорослі і діти. В українського народу є дуже багато традицій пов’язаних з цими святами. Одним із головних та неодмінних їх атрибутів є новорічна ялинка. Походження цієї традиції є дуже давнє та постійно викликає неоднозначні суперечки. Але незважаючи на це більшість сімей неодмінно прикрашають оселю ялинкою. Багато людей використовують штучні ялинки,багато живі.

І ось тут постає питання де її роздобути. Якщо у питанні із штучною ялинкою варіант один – магазин, то способи придбати живе деревце кожен вибирає різні, в більшості, як підказує свідомість. Коли жителі великих міст йдуть на базар і там купують легальні і нелегальні ялинки то населення Сколівщини обмежене двома варіантами – йти купляти ялинку у лісництво або під прикриттям темноти крадучись зрубати зелену красуню. І ось тут починаються турботи у лісівників.

Новорічний букет замість ялинки

Зважаючи на статус території НПП «Сколівські Бескиди» ялинки для реалізації не заготовляє, але питання охорони молодих насаджень у цей період стоїть особливо гостро та актуально, адже любителів самовільно зрубати ялинку є чимало. Для охорони шпилькових насаджень активізовано всю службу державної охорони природно-заповідного фонду парку, створено окремі мобільні групи та пости із залученням працівників Сколівського РВ ГУМВСУ та екологічної інспекції, розроблено додаткові посилені заходи та графіки чергувань. Для тих хто має намір вирубати ялинку в парку, незалежно «одну» собі чи деяку кількість для нелегальної реалізації, хочу попередити, що відповідальність за це є значно серйознішою ніж на території Держлісфонду. За вирубування сироростучого дерева, незалежно від діаметру, на території природно-заповідного фонду України відповідно ст.246 КПК України настає кримінальна відповідальність і однозначно відшкодування шкоди нанесеної лісу. Для відшкодування збитків на території ПЗФ діє постанова КМ України №541 від 24 липня 2013 року, відповідно до якої збитки за одне незаконно зрубане деревце становить від 246 до 429 грн. Для порівняння придбати законно ялинку у лісництвах держлісгоспів можна від 50 грн. Є над чим задуматись.

Але найпростішою альтернативою, для тих хто не уявляє собі свят без зелені та запаху хвої я пропоную новорічний букет, не рубаючи все дерево. Для цього можна використати окремі гілки хвойних дерев, особливо у поєднанні із різними лісовими матеріалами. Використовуючи такий букет у короткий період свят зможемо милуватися лісовими красунями круглий рік.

Головний еколог НПП «Сколівські Бескиди»
О.О.Куликів