Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Новітні чіпи для зубрів Львівщини
Сьогодні у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася зустріч спеціалістів, у тому числі з Європи, які презентували нові інноваційні ошийники (чіпи) для відслідковування переміщення диких тварин. У першу чергу вони будуть використовуватися для слідкування за зубрами у Бродівському районі в державному підприємстві «Мисливське господарство «Стир».
Зустріч відбулася за участю начальника Управління Анатолія Дейнеки, консультанта-помічника народного депутата України Овчиннікової Юлії Юрівни, керівника напрямку рідкісні види Всесвітнього фонду природи України, к. б. н. Богдана Вихора, керівника проекту з розробки інноваційних ошийників та гнучких сонячних панелей Saule technologies Вівека Бобу, провідного наукового співробітника Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, офіційного представника Європейського центру збереження зубра в Україні к. б. н. Віталія Смаголя, головного мисливствознавця Львівського ОУЛМГ Василя Бурмаса та директора ДП «МГ «Стир» Андрія Яремчука.
З наступного року новітні ошийники будуть доставлені до мисливського господарства і почнеться копітка робота щодо надягання ошийників на зубрів. Після того, як зубри будуть з чіпами, через спеціальну Інтернет-програму спеціалісти зможуть відстежувати переміщення зубрів. Такі інновації дадуть можливість спеціалістам господарства своєчасно реагувати на те, щоби не допустити виходу зубрів за межі господарства, щоби вчасно застерегти і не допустити їх на сільгоспкультури щоб не завдали значної шкоди сільському господарству, особливо приватному сектору тощо.
Цей проект пілотний і вперше буде впроваджений на території України саме на Львівщині. Кошти на реалізацію проекту виділені з міжнародних фондів охорони природи.
Довідково:
На Львівщині існують найчисельніші популяції зубрів двох ліній: біловезька та біловезька – кавказька. Обидві субпопуляції репродуктивні і нормально розвиваються.
Загальна чисельність 114 особин - найбільше в Україні.
https://lvivlis.gov.ua/