Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Нежданий, але бажаний гість Сколівських Бескидів

Днями до нас завітав ЛОСЬ! Такий неординарний випадок зафіксувала фотопастка в одному з лісництв парку. Чому гість нежданий? Та тому, що лосі зустрічаються переважно на рівнинах, поблизу озер і боліт. У Карпатах побачити лося – диво! Що лось тут робив – відкрите питання, адже шляхи міграції виду не проходять через Карпати.


Даний вид не є характерним для Сколівських Бескидів, але за допомогою фотопасток, встановлених в рамках проведення моніторингу біорізноманіття у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством, як частини Міжнародної Кліматичної Ініціативи, ми побачили ЛОСЯ .
За допомогою фотопасток парк і надалі буде спостерігати за мешканцями та гостями НПП «Сколівські Бескиди». Цей проєкт є частиною Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ). Федеральне Міністерство охорони довкілля і природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU) підтримує цю ініціативу, опираючись на рішення, прийняті Німецьким Бундестагом.
Насторожує, що за останні роки популяція лося в Україні скоротилася приблизно з 14 до 4,5 тис. особин і продовжує скорочуватися! Лося пропонували включити до Червоної книги України 2009 року, проте тоді вид не отримав цього охоронного статусу. Про це дискутували ще неодноразово… У 2021 році лося врешті включено до Червоної книги зі статусом «вразливий».
Завдячуючи фотопасткам, які були встановлені в лісах парку, нам вдалось зафіксувати багато цікавих епізодів із таємничого світу ПРИРОДИ.
Стежте за нашою сторінкою, щоб не пропустити наступних постів!

Прес-служба
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі