Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Неймовірні враження від екскурсії!
З нагоди Всесвітнього дня туризму, до рекреаційного пункту «Павлів потік» національного природного парку «Сколівські Бескиди», було запрошено класного керівника Оксану Данилів з учнями ОЗО Сколівської академічної гімназії та батьківський колектив.
Гостей ознайомлено з туристичною інфраструктурою нацпарку, можливостями та особливостями відпочинку у різних рекреаційних пунктах, проведено навчання з правильного користування інформацією зі стендів: зчитування QR-кодів, окомірне визначення висотної поясності на супутникових знімках, нумерація туристичних шляхів, масштаби і т.ін.
Найбільше уваги було приділено важливості дотримання техніки безпеки та індивідуального захисту організму при проходженні туристичними шляхами з різною протяжністю, висотністю та стрімкістю.
Леся Джуфер, провідний інженер з рекреаційного благоустрою, ознайомила юних відвідувачів (учнів 5-6 класів) з історією даної місцевості часів Австро-Угорщини. Адже, саме тоді, у кін.ІХ- на поч.ХХ ст. на території Сколівських Бескидів та в інших районах Карпат проводились роботи з регулювання течії гірських потоків і рік та укріплення берегів. На той час по гірських ріках сплавляли ліс. Для зменшення сили течії та для регулювання рівня води влаштовувалися штучні водоспади із бетону, або, як їх ще звуть – «шпери» (з німецької-гребля).
Залишки такої греблі ми бачимо тут, на Павловому потоці. З допомогою заслінки та гвинта регулювався рівень води. По відвідному каналу вода спрямовувалася в штучно створений став на березі річки Опір. Тут в'язалися плоти для сплаву деревини.
Не залишили поза увагою і ЛІС. Дискутували про головні лісові породи, їхнє значення в нашому житті і актуальність його збереження.
Учні аналізували почуте і побачене, нотували і, як справжні лісівники та туроператори, – давали поради.
Ласкаво просимо відвідати туристичні шляхи та рекреаційні пункти Сколівських Бескидів!
Роман Сорока,
начальник дільниці рекреації та благоустрою