Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Нерест форелі

З першими приморозками, в гірських річках на території Майданського лісництва, розпочинається нерестовий період струмкової форелі, який триває з жовтня по грудень, і залежить від кліматичних умов. Риба рухається вверх по ріці, долаючи колосальні відстані з різними перешкодами, щоб дістатись улюблених місць розмноження.


Форель відрізняється вимогливістю до стану води в річці, температури навколишнього середовища і концентрації кисню. Всі необхідні умови присутні в місцевих річках. Після досягнення бажаного місця розмноження форель приступає до активного метання ікри, причому робить це рано вранці або після заходу сонця, коли сонце вже сіло за горизонт. Вранці активність не дуже висока, але в темний час, особливо до півночі, форель схильна вести активне відкладання ікри. Самки позбавляються ікри за 2-4 підходи, між якими залишають час для відпочинку,і не раніше ніж за тиждень. Струмкова форель середніх розмірів досягає статевозрілого стану у віці трьох років та здатна відкласти 200-600 ікринок, це порівняно невелика кількість, багато річкових риб відкладають десятки тисяч ікринок. Після ікромету самка намагається швидко укрити гніздо, присипаючи його дрібним камінням. Мальок з ікри з’явиться не скоро,їм потрібно 2-3 місяці.

Ще здавна особлива увага приділялась охороні саме цьому вразливому виду іхтіофауни. В урочищі “Семенів” збереглись залишки штучно створених водоспадів, які слугували захистом для форелі, зменшуючи швидкість течії під час повені, також вони додатково збагачували воду киснем, без якого розмноження форелі неможливе.
За радянських часів на території Майданського лісництва функціонував форельник, в якому розводили струмкову форель та щороку велику кількість малька випускали в ріку,що сприяло відновленню риби в цих водах. В даний час форельник не діє,розмноження форелі відбувається тільки природним шляхом, тому під час нересту даний вид потребує суворої охорони. В цей період службою державної охорони ПЗФ проводяться рейди та роз’яснювальна робота серед населення, що зменшує ризик виникнення лісопорушень.

Василь Головчанський
помічник лісничого
Майданського лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт