Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


НЕ ПРОВОКУЙ ПРИРОДУ!!!


Нестійка весняна погода зі снігом та дощами поступово змінюється. Стає тепліше. Весна вступає в свої повноцінні права. При сонячній погоді інтенсивно підсихають поля, трава некосів та хмиз. І, що стало дуже поганою традицією, – спалювання сухої трави всюди, де тільки дістанеться людська рука…
Цього категорично не можна робити!!! Унаслідок підпалів загазовується повітря, створюються димові завіси вздовж доріг, нищаться мікроорганізми, дрібна фауна, в тому числі новонароджені беззахисті звірята. Крім цього, створюється загроза для лісових насаджень та їх мешканців. Закликаємо усіх утриматися від заподіяння шкоди. Просимо зупинити тих, у кого все-таки підніметься рука на ЗЛОЧИН ПРОТИ ПРИРОДИ і проти людства!

У зв’язку з надзвичайною ситуацією, яка наразі існує (маю на увазі пандемію коронавірусу), усі школярі, студенти й старше покоління людей змушені залишатися вдома. Є багато вільного часу, яким треба розпорядитися мудро, з користю для себе й природи. Добра нагода посадити дерева, заживцювати чагарники чи квіти, озеленити садибу. Врешті-решт, прибрати придорожні смуги, вулиці, береги річок, а сміття, розсортувавши, утилізувати, як належить: природні рештки скласти у мікропониззя, яри, пригорнувши ґрунтом, а неорганічне сміття прикопати чи віднести до сміттєбаків. При цьому ні в якому разі не займайтеся підпалом.

Нагадуємо, що з 1 квітня розпочинається пожежонебезпечний період. За шкоду, заподіяну природі і суспільству законодавством України передбачені штрафні санкції та притягнення до кримінальної відповідальності. Просимо поважати усіх, а в першу чергу – себе!

Леся Джуфер,
провідний інженер з природокористування
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі