Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Національному парку «Сколівські Бескиди» – 22 роки


11 лютого 1999 року Президент України підписав Указ №157/99 «Про створення національного природного парку «Сколівські Бескиди» загальною площею 35261 га.
Багато добрих справ зроблено за цей час колективом установи з відтворення, збереження та раціонального використання природних ландшафтів, природних комплексів, що мають естетичне, природоохоронне, наукове, рекреаційне та оздоровче значення.
Найкращим нашим досягненням є сформований трудовий колектив, служба охорони, люди спроможні забезпечити виконання поставлених завдань. Чисельність працівників стабільна в межах 160 чоловік.
Пройшли позитивні зміни у лісовому фонді. Вкрита лісом площа збільшилася на 1300 гектарів, середній вік деревостанів на даний час складає 85 років – оптимальний вік коли ліс в повній мірі виконує свої природоохоронні, водорегулюючі функції. Дослідження показують, що один гектар змішаного лісу поглинає близько 200 кг вуглекислого газу на день і водночас виробляє аналогічну кількість кисню, що має оздоровчий вплив на організм людини.

Приділена належна увага науковій та еколого-освінтій роботі. У доробку наукового відділу: 20 томів Літописів природи, 8 монографій, 2 атласи, 2 збірники матеріалів конференцій. Організовано 4 шкільних лісництва та 4 еколого-просвітницьких центри.
Найуспішнішою стала програма відновлення популяції зубрів, 11 з яких на початку діяльності парку були завезені з Німеччини, а на даний час чисельність становить 37 особин.
Найбільше уваги приділено розвитку рекреації. Парк увійшов до ТОП-8 національних парків України, які здивують своєю первозданною красою та визнано його туристичним магнітом на Львівщині. Мережа пішохідних шляхів складає 146 кілометрів, які ознаковані, мають індивідуальні QR-коди, встановлені інформаційні стенди. За минулий рік кількість відвідувачів та туристів склала 75 тис. чоловік. Колишній палац баронів Гределів ХIX століття в м. Сколе – памʼятка архітектури місцевого значення, передано в оренду парку на 49 років. Цей об’єкт включений до списку програми «Велике будівництво», що має стати у майбутньому центром-туризму Сколівщини.

Сколівські Бескиди стають відомими у світі, мають партнерські зв’язки з природоохоронними установами Польщі, Німеччини, Словаччини. Є учасником 2-ох міжнародних проєктів: "Збереження карпатських пралісів", що реалізується Франкфуртським зоологічним товариством і Міністерством екології Німеччини, та проєкту "Розвитку сталого туризму в природоохоронних територіях Карпат", що фінансується в рамках Програми Польща-Білорусь-Україна.

В національному парку розробляється нові природоохоронні програми по збереженню біорізноманіття, відновлення тиса ягідного, розведення глухаря. Нова програма глемпінгового туризму наступна фішка парку.
Першим смерекам та ялицям, які були висаджені працівниками парку – 22 роки. Вони молоді сягають висоти 7- 8 метрів, діаметром до 12 см. їм ще рости рости.
З роси і води!

Прес служба
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт