Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


В Сколівських Бескидах в черговий раз народились зубренята

у Сколівських Бескидах народились зубренята

З 2008 року в національному природному парку "Сколівські Бескиди" діє програма "Реінтродукція бізона європейського (зубра). В рамках виконання програми в 2009-2010 роках в Майданське лісництво було завезено 11 зубрів з Німеччини та Австрії і після тимчасової перетримки у вольєрі їх було випущено в природу.

За ними ведеться постійний моніторинг та науковий супровід. Дана програма є однією з найуспішніших в парку. Весна цього року, як і попередня, порадувала нас народження двох зубренят (15 травня та відповідно 23 травня). Зубренята почуваються добре та не відходять від своєї мами, яка в свою чергу, завжди насторожі і готова в будь-який момент захистити своє потомство. Зубреня рік вигодовується молоком, але не покидає матір протягом двох років, хоч на другий вже харчується самостійно. Статевої зрілості зубри досягають у шестирічному віці, іноді раніше.

у Сколівських Бескидах народились зубренята

На даний час основне стадо налічує 22 особини. Побачити його в літній період і не так легко, адже воно постійно мігрує на досить значну відстань. Влітку зубри харчуються переважно травою і гіллячковим кормом, взимку - проводимо підгодівлю сіном, віниками, соломою, кормовими буряками, капустою та зерносумішю.

Зубр - єдиний вид диких биків, що залишився до наших днів у дикій природі Європи. Зазнавши цілковитого вимирання в природі він був відновлений на основі поголів’я, що зберігалося в зоологічних парках, та поступово повернений в природні угіддя. Зубр став символом того, що людина може не тільки знищувати, але і відновлювати природу.

Володимир Піщальник,
інженер мисливствознавець НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі