Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


НАЙГАРНІШІ ВОДОСПАДИ СКОЛІВСЬКИХ БЕСКИД

У Сколівських Бескидах є багато мальовничих куточків, де природа підтверджує що вона найкращий художник. Одними з таких місць та справжньою окрасою Бескидів є гірські водоспади, що струменями кришталевих вод спадають зі скель.
Пропонуємо Вашій увазі добірку водоспадів.

ВОДОСПАД КАМ'ЯНКА

За кілька кілометрів від села Дубина тече лісом річка Кам’янка, плине вимитим у гірській породі руслом із мальовничим водоспадом – дивовижною пам’яткою природи, яка захоплює і зачаровує своєю красою. Вище по руслу трапляються ще декілька водоспадів, але цей – найкрасивіший.

Тут вода широкою завісою спадає з шестиметрової висоти на кам’яні брили, що в хаотичному безладді нагромадились внизу. Складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки. Це місце користується великою популярністю серед краєзнавців і туристів, в літню спеку вода тут прохолодна і, якщо скупатися, надає неповторної бадьорості та наповнює тіло енергією.

ВОДОСПАД ГУРКАЛО

Розташований на річці Велика Річка (притока Стрию), за 4 км на південний захід від автомобільного мосту в центрі села Корчина. Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Висота падіння води — 5 м. Висота над рівнем моря — 570 м. Водоспад складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки, один з яких значно повноводніший від іншого; у посушливі пори менший струмінь майже зникає. У підніжжі водоспаду є водобійний котел близько 10 м. у діаметрі, глибина води у якому сягає 2 м. Поблизу водоспаду є кілька галявин (перша надзаплавна тераса річки Велика Річка), де є місце для намету і ночівлі. Вище за течією річки є перекати, які місцеве населення вважає за окремий водоспад і називає Малим Гуркалом.

Гуркало відповідає своїй назві під час паводків (після інтенсивних злив), коли витрати води Великої Річки, сягають максимуму, і каламутний водний потік стрімко біжить зі схилів хребта Парашки, з великим гуркотом спадаючи зі скельного виходу порід менілітової світи. До водоспаду можна пройти зі села Корчина та Крушельниці. Автомобілем під'їхати практично неможливо навіть у суху погоду через вкрай поганий стан ґрунтової дороги.

ВОДОСПАД СОПІТ


Розташований неподалік від південної околиці села Сопота Сколівського району Львівської області. Висота водоспаду 7-8 м. Знаходиться на потічку, який впадає в річечку Сопіт, або Сопотянка, (права притока Стрия). Потічок стрімко збігає по скелі флішового типу. При підніжжі скелі водоспад утворив розлогу вирву.

ВОДОСПАД ЛАЗНИЙ


Розташований на потоці Лазний (притока Стрию), за кілька кілометрів на південний схід від села Довге. Висота падіння води — 10,5 м, ширина — бл. 2 м. Водоспад складається з трьох каскадів. Утворився в місці, де невеликий гірський потік перетинає скельний масив флішового типу. Водоспад особливо мальовничий, коли потік повноводний, а також узимку, коли каскади замерзають.

Прес служба
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі