Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Минуле і сучасне
В Сколівському лісництві є міні- музей з охорони праці. Тут можна побачити інструменти, засоби і приспосіблення якими користувалися наші прадіди і діди, і якими користуємось зараз ми при звалюванні, трелюванні, обмірі і маркуванні деревини.
Кожен з нас знає,що звалювання дерев - нелегка операція, яка потребує неабиякої майстерності і навичок. Наші предки для звалювання дерев використовували ручну пилу « Дружба 2», яка потребувала задіяння неабиякої фізичної сили. Зараз звалювання дерев проводиться, як правило бензиномоторними пилами, при використанні яких прикладається менше фізичної сили. Допоміжними засобами при звалюванні дерев є звалювальна вилка,звалювальна лопатка,сокира та клин які є представлені на стенді музею.
Трелювання деревини кіньми прийшло нам від наших предків і проводиться сьогодні. Адже кінна трелівка деревини найменше шкодить навколишньому середовищу. Тим більше, що тиха коняча хода і легкий запах кінського поту, замість лякаючого реву двигунів лісових машин і вихлопних газів, більш гармонійні у тандемі з природою. Приспосіблення для трелювання такі як цапіни, чуфлинки та ін. теж можна побачити на стендах музею.
Обмір деревини спочатку проводився дерев’яними мірними вилками, пізніше почали використовувати дерев’яний метр, металічні рулетки і сьогодні ми використовуємо металеві мірні вилки. Маркування деревини в давнину здійснювалося обвуглівшими кусочками гілок, якими писали в торці колоди. В наш час маркування здійснюється за допомогою бирки, яка має унікальний код. По ньому кожен охочий має змогу дізнатися всю історію від звалювання до її транспортування на склад. Всі ці прилади можна побачити на стенді в музеї.
Лесюк М.Я.,
помічник лісничого Сколівського л-ва.