Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Міжнаро́дний день гір

Міжнаро́дний день гір — свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН. Відзначається щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року.

У резолюції Генеральної Асамблеї запропоновано світовій спільноті організовувати цього дня заходи, які пропагують значення стабільного розвитку гірських регіонів.

Карпатські гори - одна із відомих європейських географічних зон. Це заповідник для багатьох унікальних видів рослин. Сколівські Бескиди розташовані в межах гірського масиву Східних Карпат. Флора «Сколівських Бескид» налічує понад 600 видів судинних рослин. З них до Червоної книги України занесено 40 видів.
На території парку виявлено також 133 видів рослин, що є рідкісними. Тут зростає майже 200 видів лікарських рослин.
З представників фаунаи тут зареєстровано 86 видів комах та 204 види хребетних тварин. Серед червонокнижних видів особливу увагу приділяють популяції зубрів, відновленням якої у Парку займаються з 2009 р. Станом на початок 2018 поголів'я збільшилося до 33 тварин. Також у парку налічується 20-25 ведмедів
Завдяки розмаїттю ландшафтів та складності шляхів гори Сколівських Бескидів вважаються одним з найкращих місць для активного відпочинку на природі та проведення пішохідних туристичних походів.

Відділ екологічної освіти
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі