Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Механізми громадського контролю в дії

25 травня, мережу Інтернет збурила публікація про те , що національний природний парк «Сколівські Бескиди» планує «незрозумілу рубку» по вул.Лісній в м.Сколе. Після багаторазових передрукувань засобами масової інформації під даною публікацією з’явились фотографії, які жодного відношення до діяльності НПП «Сколівські Бескиди» не мають. Зокрема хочемо відмітити, що інформація про те, що саме в цьому місці планується проводити відведення дерев під вибіркове санітарне рубання було висвітлено на сайті нацпарку в рубриці «Механізми громадського контролю». Всі природоохоронні та санітарно-оздоровчі заходи, які проводяться на території парку відімчені в цій рубриці.
Після даної публікації ми вийшли на зв'язок з авторами публікації і запропонували зустріч, на яку вони і погодились. 25 травня о 18.00 дана зустріч відбулась між працівниками НПП «Сколівські Бескиди» та представниками громадськості Сколівщини, серед яких були активісти, депутати міської та районної ради і місцеві жителі. Хочеться відмітити, що всі учасники були готові на конструктивний діалог. Після розповіді т.в.о. Приндак В.П. про те, щ о дана ділянка (кв.3 вид.34 Бутивлянського лісництва) планується під вибіркове санітарне рубання рік на площі 6,8 га, що буде включено в план санітарно-оздоровчих, природоохоронних та лісогосподарських заходів на 2021 рік.. Ця ділянка запланована матеріалами базового та безперервного лісовпорядкування та стоїть на обліку осередків шкідників та хвороб лісу Бутивлянського лісництва. Відповідно до Санітарних правил в лісах України даний осередок підлягає ліквідації шляхом проведення вибіркового рубання санітарного з дотриманням Правил поліпшення якісного складу лісів та природоохоронного законодавства.

Після проведення відведення дерев в рубку буде запрошено лісозахисну службу, науковців, погодження з Департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, , проведена науково – технічна рада і тільки тоді ці ділянки буде подано до проекту лімітів на використання природних ресурсів на території НПП «Сколівські Бескиди» 2021 рік.

Після жвавого обговорення учасники дискусії прийшли до спільного рішення: включити представників громадськості при проведенні лісопатологічного та наукового обстеження. Також спільний контроль при проведенні робіт.
Про це в своєму блозі уже описали представники громадськості, які брали участь у зустрічі.
Ми завжди готові до конструктивної співпраці з громадськістю.

Прес служба НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі