Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Літо – пора заготівлі лікарських рослин

Прийшла літня пора, тож зараз саме час збирати лікарські трави, щоб з настанням холодів підтримувати свій імунітет. Трави завжди були одним з найбільш цінних природних ресурсів, здатних подарувати людині здоров'я, красу і хороше самопочуття.


На території Сколівського лісництва закладено плантації лікарської сировини, на яких уже декілька років поспіль вирощують рослини, а саме: меліса лікарська, календула (нагідки лікарські), лофант анісовий, ехінацея пурпурова. Вони використовуються як лікарські і ароматичні рослини. Створені ці плантації у рамках виконання проекту "Збереження карпатських пралісів".

Кожна рослина має свій певний період збору. Збирають лікарську сировину саме тоді, коли вона містить максимальну кількість активних речовин. Так, якщо в справу йде вся рослина, її збирають на початку цвітіння; у цей же час збираються і рослини, від яких вживаються всі надземні частини - трава.
На даний час Сколівським лісництвом заготовлено квіти глоду та липи. До кінця місяця планується провести зрізування сировини меліси лікарської та зібрати квіти ехінацеї пурпурової та календули.
Зібрану сировину висушують в відповідних умовах з природною вентиляцією, яка в подальшому буде подрібнена і використана в складі травʼяних зборів.
Кожна ложка рослинного настою чи відвару – це неоціненний подарунок вашому організму у вигляді вітамінів, мінералів, органічних кислот, і інших активних компонентів, які будуть стояти на сторожі вашого здоров'я.

Для довідки:
Проект «Збереження карпатських пралісів» впроваджує Українське товариство охорони птахів у партнерстві та за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина). До проекту залучено дев’ять національних природних парків, розташованих у зоні зростання пралісів і старовікових лісів: Карпатський, Верховинський, Черемоський, Вижницький, Сколівські Бескиди, Гуцульщина, Синевір, Ужанський та «Зачарований край».

Юрій Волос,
лісничий Сколівського лісництва
НПП "Сколівські Бескиди"

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт