Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти
Літні екскурсії для школярів
З настанням літнього періоду у навчальних закладах почалася навчальна практика, під час якої учні ознайомлюються з різними об′єктами неживої природи.
02.06.2021 року школярі 8 класу Крушельницького НВК разом з класним керівником та працівником НПП «Сколівські Бескиди» здійснили похід до мальовничого водоспаду Гуркало. Шлях починався із села Корчин, через Велику Ріку. По дорозі учні побачили різні види рослин.
Водоспад Гуркало має дуже гарний вигляд і чарує око мандрівника. На березі є затишна та миловидна галявинка, яку так облюбували учні. З долини водоспаду відкрився мальовничий краєвид на гору Парашку.
04.06.2021 року учні 6-7 класів Сколівської ЗЗСО І-ІІІ ст. № 3 також здійснили екскурсію з двома вчителями та працівником парку до джерел мінеральних вод.
Шлях починався від Сколівського лісництва, де школярі зробили декілька фотографій біля цікавих рослин та виробів з дерева. Далі, лісовою дорогою учні прямували до інформаційного знаку НПП «Сколівські Бескиди» урочище «Павлів потік».
Пройшовши близько 100 м, по правій стороні гірського мальовничого струмка праворуч від дороги росте ялиця, яка отримала назву «Три сестри», окружністю стовбура 3,6 метра. На висоті 2,5 м стовбур ялиці ділиться на три майже рівні між собою частини. Очевидно, верхівка молодого дерева була пошкоджена і з бокових гілок сформувалися три вершини. Неподалік школярі побачили невеличкий водоспад.
За туристичною базою «Пролісок» влаштовані сходи вниз до потоку, так званого, "малого водоспаду". Це природне відслонення пісковиків з перепадом води в 0,5-0,7 м. Павлів потік в цьому місці має широке мальовниче русло, яке оточене з усіх боків деревами. Взимку, 19 січня, щорічно тут проводяться Йорданські купання.
Для перепочинку школярі декілька разів зупинялися біля лавочок.
Далі по гравійно- грунтовому полотні шлях вів до нижнього джерела «Залізної води».
Із розщілини між каменями витікає невеличке джерельце із значним вмістом окислів заліза у воді, які надають їй специфічного червоного забарвлення.
Вода цього джерела слабко мінералізована, без специфічних компонентів та властивостей, її рекомендовано вживати як столову, питну.
Далі пройшовши близько 1.5 км маршрут довів до верхнього сірководневого джерела. Вода цього Джерела рекомендована для пиття, як мінеральна, столова з вмістом органічних речовин, як лікувальна.
Школярі були задоволені даними екскурсіями і з нетерпінням будуть чекати навчального року, щоб здійснити ще цікаві турпоходи до мальовничих місць парку.
Оксана Федишин
фахівець з екологічної освіти