Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Ліс – природне багатство

Праця і відпочинок – необхідні складові процесу людської життєдіяльності. При тривалій, виснажливій і одноманітній роботі людина відчуває втому. Тому виникає потреба відновити працездатність, поповнити баланс сил, набути нового творчого потенціалу. Збільшуються потреби перебування міського населення у природному середовищі. Важливу роль для відновлення розумових, духовних і фізичних сил відіграють ліси.

Ліс – найважливіший чинник біологічної рівноваги. Являючись акумулятором сонячної енергії, він служить одним із основних джерел кисню. Недаремно ліс називають легенями планети. На людину позитивно впливають величава краса лісу, зелений колір дерев і трав, спів птахів, гладінь озер, річок і струмків, плескіт води.
НПП «Сколівські Бескиди» славиться своїми унікальними ландшафтами. Ваблять і чарують мандрівника величні панорами гір, смарагдові схили, полонини, напоєні медовими пахощами .

Не полінуйтесь виділити час для туристичного походу або просто побродити лісовими стежинками, узліссями, галявинами, посидіти під розкидистою тінню дерев – і природа повертає бадьорий стан, гарний настрій і душевний спокій.
Проте знаходячись у лісі, потрібно пам’ятати про збереження чистоти, не допускати його забруднення побутовими відходами та попелищами від вогнища; необхідно виконувати вимоги протипожежної безпеки, не розкладати вогнища поблизу дерев і заростей кущів. Особливо уважним необхідно бути в спеку, коли пожежа може спалахнути від непогашеного недопалка або кинутого сірника.

Треба свято берегти природу і пам’ятати, що ліс – джерело фізичної та духовної сили, неминуча цінність, що має вирішальне значення для людського існування.

Наталя Герц,
провідний інженер
з рекреаційного благоустрою

Коментарі