Головна
Новини НПП
Механізми громадського контролю
Комунікація з громадськістю
Репрезентативні ділянки
Послуги
Садивний матеріал
Основні дані
Завдання НПП
Законодавство
Природні умови
Рослинність
Ліси
Тваринний світ
Птахи
Об'єкти неживої природи
Путівники
Туристичні маршрути
Публікації про НПП
Джерела інформації
Рекомендовані сайти
Фотогалерея
Відео
Контакти


Лікарські рослини Крушельницького лісництва


Літо – це пора сонця, любові, тепла, незабутніх приємних вражень, час яскравих емоцій та теплих романтичних вечорів під зоряним небом.

А ще в цей час природа нам дарує надзвичайне розмаїття квітів, трав, дерев, які не тільки милують око своїми веселковими барвами, але й мають надзвичайну цінність для лікування багатьох недуг. Нажаль, ми не завжди звертаємо увагу на їх унікальність, красу та цілющість, що так часто залишається без уваги у протоптаних стежках, згарищах чи присипана сміттям.
Саме влітку розквітає більшість лікарських рослин, які в цей період накопичують максимальну кількість біологічно-активних речовин, що збільшує їх ефективність при лікуванні того чи іншого захворювання. Власне, на цьому етапі можна проводити заготівлю багатьох видів лікарської рослинної сировини, котра слугуватиме цілющим джерелом у профілактиці чи лікуванні різних захворювань.
На садибі Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди» милує людське око цілюща та лікувальна ехінацея пурпурова, гісоп лікарський, календула, м'ята «Золотий ювілей», м'ята ментолова, лаванда.
Ехінацею пурпурову вирощують як цінну кормову культуру, багату білками, а також як декоративну і лікарську рослину. Для лікарських потреб використовують заготовляють коріння восени, а суцвіття (кошики) збирають під час цвітіння.

Гісоп – затребувані у кулінарії прянощі й універсальний лікарський засіб. Всі частини рослини мають сильний трав'яно-пряний аромат.Корисні властивості гісопу використовувалися людством здавна. До складу рослини входить велика кількість вітамінів: A, B, C, E, K, D і PP. Багате листя та коріння гісопу на залізо, мідь, марганець, калій, селен, хлор, кремній, фтор, вольфрам і бор.

Календула має протизапальні, ранозагоювальні та антимікробні властивості. Виявляє противірусну активність, прискорює регенерацію, захищає від появи грубого колоїду на місці пошкодження, стимулює секреторну діяльність печінки і жовчної системи, знімає спазм, знижує тиск.
М'ята «Золотий ювілей». Рослина багаторічна, невибаглива, зацвітає в перший сезон. Підходить для посадки в бордюри і контейнери, дозволяє створювати ефектні акценти в саду. Рослини декоративні весь сезон.
М'ята ментолова є однією з численних сортів культури. Сьогодні таку рослину можна зустріти на присадибних ділянках багатьох садівників, що обумовлено особливими властивостями рослини.
Лаванда здавна відома як лікарська рослина і пряність. Всі її частини дуже ароматні. ЇЇ вирощували з давніх часів в монастирських садах як лікарську рослину. Всі частини рослини містять ефірне (лавандове) масло, яке здавна використовували в медицині і парфумерії. Воно має бактерицидні і ранозагоювальні властивості. Квітки застосовували в відварі як сечогінний і заспокійливий засіб.
Наcіння цих лікарських рослин було отримано в рамках виконання проекту "Збереження карпатських пралісів", який впроваджується Українським товариством охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

Ігор Корчинський,
помічник лісничого Крушельницького лісництва
НПП «Сколівські Бескиди»

Коментарі

Ім’я або нік
Пошта
Сайт